27. 06. 2022

Ojedinělé koncerty legendárních muzikantů a jejich doprovodných těles: Vlasta Redl s kapelou a trio Vladimír Merta - Jan Hrubý - Ondřej Fencl.

Nejprve vystoupí s hodinovým blokem písničkářská ikona Vladimír Merta s fenomenálním houslistou Janem Hrubým a o generaci mladším klavíristou Ondřejem Fenclem. Druhou (delší) část večera pak obstará moravský bard Vlasta Redl se svou famózní doprovodnou kapelou nabitou předními česko-slovenskými instrumentalisty.

Jak Redl, tak i Merta s Hrubým představují na české scéně ojedinělé solitéry, nezaměnitelné stavební kameny zdejšího muzicírování, od nichž zhusta berou generace následovníků. Pódium spolu za celá desetiletí nesdíleli - k tomu dojde letos na exkluzivní sérii sedmi koncertů, z nichž jeden se uskuteční právě v Uffu. Bezpochyby půjde o mimořádný a neopakovatelný zážitek. Husličky a Chtít chytit vítr v jednom večeru? Hudební svátek.

"Je pravděpodobné, že během druhé části večera dojde k nejednomu prolnutí," odpověděl strůjce myšlenky, klavírista Ondřej Fencl na otázku, zda si zahrají všichni společně.

Vlasta Redl je moravský zpěvák, textař, multiinstrumentalista, autor písní, z nichž mnohé jsou mylně považovány za lidovky. Osobitě propojuje rock, folk, folklór a ještě něco navíc, co má jen on.

Vladimír Merta je král zdejších písničkářů, člověk mnoha tváří, hudebník, spisovatel, filmař, architekt... A především básník a kytarista.

Jan Hrubý je český rockový Paganini. Spolu s Vladimírem Mišíkem zakládal kapelu Etc..., neodmyslitelně je spjat i s Michalem Prokopem (m.j. autor slavné Bitvy o Karlův most).

středa 26. 10. ** UFFO ** 19:00 ** vstupné 450, 420, 390 Kč ** předprodej vstupenek od 20. 6.


 

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme