Vstupné: 90 Kč

Více: http://www.tkacikova.cz

Nejzajímavější oblasti a průřez Himálajem od východu na západ. Nejvýchodnější osmitisícovka a třetí nejvyšší hora na světě Kanchenjunga - sídlo bohů a svět Šerpů a Limbů v zapadlých údolích v blízkosti indické hranice.
Izolovaná sedla, kterými procházejí pouze pastevci, a již se dostáváme k další osmitisícovce Makalu a do oblasti věčného sněhu a ledu. Podíváme se, jak se přechází technicky náročná šestitisícová sedla a přibližujeme se k nejvyšší hoře světa Mount Everest se společnicí Lhotse - čtvrtou nejvyšší horou světa.
Ze zelených údolí, kde se pěstuje horská rýže a proso, přes pohádkové lesy do oblasti kamení, ledu a sněhu. Jak zde žijí lidé? Jaké náboženství a filozofii vyznávají? V čem se liší od západní oblasti Himálaje? Tam v blízkosti tibetské hranice pod vysokými zaledněnými himálajskými štíty se nachází vysokohorská poušť a přesto tam žijí Lobové, lidé tibetského původu v tajemné a dlouho před lidmi skryté oblasti Dolpo - oblasti, kde žije sněžný levhart. Nejkrásnější himálajské posvátné jezero Phoksundo s prastarými bonistickými chrámy na břehu. Po stopách karavanní stezky z Tibetu, kde se na zádech jaků transportovala sůl.
Přednáška o horách, lidech, náboženství, filozofii, tradicích, ale i o zvířatech představí fotografie a poznatky z nejnovějšího treku, ale i starší z průběhu posledních šesti let.
Radka Tkáčiková je průvodkyně, instruktorka lyžování, sportovní masérka. Své zkušenosti publikuje v časopisech, realizuje cestopisné přednášky.
pondělí 6. 1. ** kino Vesmír ** 19:00 hodin ** vstupné 90 Kč ** předprodej vstupenek od 2. 12.

po

06. 1. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme