Více: http://jazzinec.cz/

DAVID DORŮŽKA TRIO aneb tři jazzoví nebojsové
Kytarista David Dorůžka si vydobyl již evropské renomé. Jeho neposlední autorské album „Autumn Tales“ získalo cenu Anděl. Natočil jej právě v triu, které nyní zavítá na Jazzinec - s kontrabasistou Jiřím Slavíkem a bubeníkem Martinem Novákem. Jiří Slavík je v současné době skloňován snad ve všech pádech, zvláště poté, co vydal vlastní album „Mateřština“, a tento návrat k moravským kořenům je po římské, londýnské a hlavně pařížské anabázi vskutku velkolepý. Martin Novák získal zkušenosti u Jany Kirschner, Lenky Dusilové a je členem kapely Lanugo. Trio rozšířilo výrazový i žánrový rejstřík včetně bezmála jazz-rockových poloh.

ČESKO-NORSKO-IZRAELSKÁ NOVÁ VLNA
Mladý pianista Daniel Bulatkin je novou a slibnou tváří českého jazzu. Ve svých pouhých osmnácti letech získal prestižní ocenění Pianista roku. Je soukromým žákem uznávaných pianistů v ČR i zahraničí - od Omera Kleina, Briana Charetta či Jiřího Levíčka. S ostřílenou rytmickou sekcí norského basáka Pera Mathisena a izraelského bubeníka Utsiho Zimringa, jež tvrdila muziku třeba Ulfa Wakeniuse nebo Mika, vzniklo trio s autorským potenciálem na pomezí moderního mainstreamového jazzu a energického fusion.

Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO
Festival se koná za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR pod záštitou starosty města Trutnova Mgr. Ivana Adamce

čtvrtek 22. 2. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin ** předprodej vstupenek od 25. 1.

čt

22. 2. 2018

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme