Činoherní divadlo A

KOČIČÍ HRA

Klicperovo divadlo Hradec Králové koupit vstupenku

Vstupné: 410, 385, 360 Kč

„Taková jsi byla vždycky. Samé zmatky a komplikace!“
Erži Orbánová, hubatá, živelná a svérázná hrdinka, prožívá svá každodenní dobrodružství v komunistickém Maďarsku mezi sdíleným bytem v budapešťském činžáku, mňoukáním „kočičí hry“ se sousedkou Myškou a hašteřením ve frontě v mlékárně. Její elegantní a klidná sestra Gizela žije zase už šestnáct let upoutaná na své kolečkové křeslo v Mnichově ve svobodném západním Německu a nezbývá jí než po telefonu a v dopisech často marně usměrňovat sestřiny eskapády. Je tu totiž Pavla, Eržina nová kamarádka, která má na ni „báječný vliv“, a samozřejmě Viktor Molnár, obžerný, kdysi slavný operní pěvec, jehož způsoby u stolu jsou sice mimořádně nesnesitelné, ale Erži mu s radostí každý čtvrtek vaří večeře…
Oblíbený maďarský prozaik a dramatik István Örkeny napsal svou Kočičí hru v roce 1963 nejprve jako novelu a teprve o několik let později ji zadaptoval do divadelní verze, se kterou slavil úspěchy na mnoha světových jevištích (včetně pražského Národního divadla, kde v roce 1974 vznikla legendární inscenace s Danou Medřickou a Vlastou Fabiánovou).
Užijte si s námi v režii Terezy Karpianus životní příběh sester Szkallových, nejkrásnějších dívek z městečka Leta, okres Szolnok, v této hře o stárnutí, lásce, vášni k životu, sesterské blízkosti a hlavně nezdolném optimismu!
„Víš, my s Myškou hrajeme takovou zvláštní hru: když se vrátí z kanceláře, zamňouká a já k sobě pustím sousedovic kočku a ta jí odpoví mňoukáním. Myška odpoví kočce a kočka Myšce… Není to vlastně hra ale takový zvyk…“
Autor: István Örkeny. Režie: Tereza Karpianus. Překlad: František Stier, Ida de Vries. Dramaturgie: Jana Slouková. Hudba: Jindřich Čížek. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Hrají: Pavla Tomicová, Zora Valchařová-Poulová, Natálie Řehořová, Jakub Tvrdík, Martina Nováková, Petra Výtvarová Krausová, Jan Bílek, Marie Kleplová, Viktor Prokeš. 
pondělí 19. 2. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku ČDA, ostatní - vstupné 410, 385, 360 Kč ** předprodej vstupenek od 20. 11.

po

19. 2. 2018

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme