Více: http://jazzinec.cz/

LUBOŠ SOUKUP Q. A LIONLE LOUEKE
Luboši Soukupovi udělila Dánská hudební společnost ocenění Objev roku. Je skutečně výjimečným hudebníkem a skladatelem, který moderní jazz snoubil s avantgardními postupy včetně free-jazzu neobyčejně srozumitelně a umělecky přesvědčivě. Německý pianista Christian Pabst obdržel všechna možná národní hudební ocenění, neboť vedle jazzu se věnuje i vážné hudbě a world music. Dánský kontrabasista Morten Christian Haxholm Jensen vydává vlastní autorská alba a kodaňský bubeník Morten Haesum je znám z nejlepší bluesové kapely v zemi Mojo Workers. Ovšem jazzovou hvězdou, v tomto případě dokonce supernovou, je Lionel Loueke. Ten, který hrál s takovými veličinami jako Herbie Hancock, Carlos Santana, Dave Holland a Chris Potter. Mimořádná osobnost vyhledávaná těmi nejlepšími světovými hvězdami.

JAN SPÁLENÝ A ASPM - stále pořádný blues!
Pokud se dá mluvit o legendě v našich luzích a hájích, pak je to bezesporu Jan Spálený a jeho ASPM, sdružující výtečné jazzmany. Čeká vás plavba na prámu přes rozlité vody lidského života se všemi jeho radostmi i strastmi. Syrové písně s bluesovým feelingem a waitsovskou romantikou. Jan Spálený má i v 75 letech stále co říci. Možná i více než dříve.

Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO
Festival se koná za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR pod záštitou starosty města Trutnova Mgr. Ivana Adamce

čtvrtek 8. 2. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předprodej vstupenek od 12. 12.

čt

08. 2. 2018

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme