Činoherní divadlo A

ODVOLÁNÍ

Divadlo v Řeznické, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 390, 365, 340 Kč

Tato hra je propracovanou studií charakterů, ale oplývá i komickými situacemi, které její apel nijak nesnižují, naopak zdůrazňují hlavní téma a myšlenku, a to je osobní odvaha každého z nás.
„Filozofická“ hra amerického dramatika s komickými situacemi o osobní odvaze každého z nás, zabývající se tématem nezávislosti v tradičně fungující instituci katolického semináře, v němž se mladý posluchač obrátí na populárního faráře o pomoc, ale začne narážet na církevní řád a za své neortodoxní přístupy je vyhoštěn z církve...
Francouzská inscenace této hry byla oceněna v Paříži cenou Moliére Award za dramatický text.
„Hra se prostřednictvím jiskrných dialogů mladého katolického seminaristy a zkušenostmi protřelého faráře dotýká spousty nelehkých, ale důležitých životních otázek. Mezi nejpůsobivější patří pasáže reflektující jednu z nejsložitějších lidských disciplín – umění říkat a především přijímat pravdu. Hlavní devízou inscenace je mimořádně šťastné propojení inteligentního humoru se závažností sdělení a také bezchybné herecké výkony Miroslava Táborského a Filipa Cíle. Víte, proč Ježíš posílal apoštoly na cesty vždy ve dvou? Neváhejte přijít do divadla pro odpověď a silný divácký zážitek.“
Helena Grégrová (90 %)
Autor: Bill C. Davis. Překlad: Alexander Jerie. Režie a výprava: Miroslav Táborský. Dramaturgie: Yvetta Srbová. Hudba: Norbi Kovács, Jan Malíř. Hrají: Miroslav Táborský, Filip Cíl.
úterý 10. 4. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku ČDA, ostatní - vstupné 390, 365, 340 Kč ** předprodej vstupenek od 5. 3.

út

10. 4. 2018

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme