Činoherní divadlo A

IRSKÁ KLETBA

Komorní činohra, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 390, 365, 340 Kč

Irská kletba je příběhem Irů, kterým se rozplývá vidina amerického snu pro fatální „prokletí“ týkající se toho, kde jsou muži nejzranitelnější.
Komedie o malém velkém problému se dočkala velkého ohlasu v New Yorku, Bostonu, na Floridě, v Londýně, Dublinu a Edinburghu. A tvůrci této inscenace věří, že podobné reakce vyvolá také u nás.
Na některé „věci“ jsou přece chlapi stejně citliví na celém světě... Česká premiéra!
„...Pětice herců v režii Jiřího Bábka tak vyhrává pomyslnou válku s Casellovým textem Irské kletby a ve válce o nic jiného nejde. Já mám většího! Já mám tlustšího! Můj dostřelí dál! Kéž by tohle psali v učebnicích historie.“
Patrik Hlavsa – Literární noviny
„Chytrá komedie ukazující, jak někteří lidé mohou za svůj jeden „malý-velký“ problém schovat životní nespokojenost a mnohé neúspěchy. Terapeutická skupina složená z pěti charakterově rozdílných mužů je typově přesně obsazená. Režisér se soustředil na hereckou souhru, která je v tomto typu hry fatálně potřebná, což pohled na pětici vyrovnaných výkonů jen potvrzuje. Režie si zaslouží ještě jednu pochvalu: ačkoli se na jevišti často hovoří o velmi intimních věcech, nikdy nevyznívají vulgárně. Komorní činohra si do repertoáru nasadila inscenaci, které se kvůli diváckému zájmu asi jen tak nezbaví...“
Jiří Landa (80 %)
Nevhodné do 15 let.
Autor: Martin Casella. Překlad: Oskar Bábek. Režie: Jiří Bábek. Hrají: Štěpán Benoni, Zdeněk Velen, Radek Valenta, Jan Teplý, Lukáš Král.
pátek 11. 5. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku ČDA, ostatní - vstupné 390, 365, 340 Kč ** předprodej vstupenek od 3. 4.

11. 5. 2018

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme