Cirk-UFF

LOV

Účinkující: BRATŘI V TRICKU A HOLEKTIV koupit vstupenku

Vstupné: 200 Kč

Více: http://www.cirkuff.cz

Myslivče, myslivče, myslivečku mladý, kde jsou hezký děvčata, půjdem na číhání. Hu-ja-ja!

Vážení přátelé, vítáme vás všechny jménem mysliveckého sdružení Bratři v tricku a obory Holektiv na dnešním honu. Chtěli bychom vás upozornit na dodržování bezpečnostních předpisů. Zásadně nestřílejte kachny, které letí nízko, a mezi vysokou skolte jen slabé kusy. Buďte obezřetní, neboť postřelená husa se vždycky ozve. Ke stovkám lišek, laní a srn přidejte další trofej. Ale pozor! Mnoho žen zajícova smrt a z lovce se snadno stane lovná zvěř. Na závěr honu vás zveme na velké myslivecké hody. Sele už je jako dort, pivo jako křen a kapela má říz. A tak vám přejeme hezké počasí, naladěnou vábničku, rovné broky, dobrou mušku a LOVU ZDAR! 

K osudovému setkání souborů Bratři v tricku a Holektiv došlo v květnu 2017. Zdánlivě křehké ženy Andrea Vykysalá, Karolína Křížková a Eva Stará (Holektiv) s lehkostí provádějí akrobatické akce za použití jednoduchých gest a výrazových prostředků a propojují fyzické divadlo, akrobacii a tanec s klaunérií. V ČR ojedinělé žonglérské duo Adam Jarchovský a Václav Jelínek (Bratři v tricku) se specializuje na propojování technicky náročného žonglování s divadelním výrazem, založeným především na gagu a principech grotesky. Oběma souborům je vlastní smysl pro humor, schopnost nadhledu a sebeironie. Veškerý tento potenciál se projevuje v novém projektu Lov, pohybujícím se na hranici mezi novým cirkusem, tancem a divadlem. 

Taneční a akrobatické výstupy Holektivu jsou (snad jako vždy) provedeny elegantně, s lehkostí a důrazem na (sebe)ironii a správný timing. Dámy pohybem suverénně a uvěřitelně napodobují zvířata a ve spojení s mysliveckým duem rozehrávají komické situace na groteskním principu vrcholící závěrečnou hostinou. Bratři v tricku nabízejí technicky zvládnuté žonglování s míčky, kužely, noži a s celkovým smyslem pro divadelní cítění. Je třeba vyzdvihnout i vzájemnou sehranou spolupráci obou souborů. 
Tereza Marková, Taneční aktuality

Navzdory svébytnosti obou souborů se pětice dokázala sjednotit a vznikl nápaditý tvar, který se skládá z komických střípků a dobře vypointovaných gagů, žonglérských hříček i dramaticky akčních situací. 
Hana Strejčková pro CIRQUEON

Je to pěkné, chytré představení plné humoru i momentů, kdy člověka trochu mrazí. Spojení ženského i mužského principu - ať co do konceptu, tak interpretace - je originální a funkční. Moc se mi líbila variabilní scéna i kostýmy, které představení situují někam mezi slavnosti různých prvorepublikových spolků i trochu fantasy. Je to pěkné a doufám, že se vám všem dostane patřičného ocenění. 
Nina Malíková

Lov je lov, myslivci jsou myslivci a z pušky se nakonec vždy vystřelí. Je v tom vášeň i tajemství, tvůrci vystihují atmosféru vábení neznáma. 
Ester Žantovská, ČT Art Zóna

Koncept a režie: Veronika Poldauf Riedlbauchová. Interpretace: Andrea Vykysalá, Karolína Křížková, Eva Stará, Adam Jarchovský a Václav Jelínek. Hudba: Julie Lupačová. Výprava: Marianna Stránská. Světelný design: Ondřej Kyncl. Producent: ART Prometheus, Michaela Holbíková.

Inscenace vznikla za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a městské části Praha 7.
Partnery projektu jsou Cirqueon a La Fabrika.
Premiéra: 11. 4. 2018, La Fabrika, Praha

Délka představení: 60 minut

šapitó ** sobota 2. 6. ** 13:00 hodin ** vstupné 200 Kč

Holektiv Bratri 4

so

02. 6. 2018

13:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme