Vstupné: 230 Kč

Graziano Sanvito (Itálie) - dirigent
Program: W. A. Mozart, J. Strauss starší, B. Smetana, A. Dvořák, J. Suk, V. Blodek
Patron koncertu: ZPA Smart Energy a.s.
pátek 19. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 230 Kč


Podkrkonošský symfonický orchestr vznikl v roce 2007. Funguje jako samostatný spolek a k dnešnímu dni sdružuje bezmála stovku hudebníků ve věku od 14 do 80 let z okruhu zhruba 100 kilometrů kolem Semil, kde orchestr sídlí.
Orchestr se věnuje převážně symfonické hudbě 19. a počátku 20. století, ze které již provedl i slavné symfonické kusy, jako je Dvořákova „Novosvětská“ Symfonie č. 9 e moll nebo Beethovenova „Osudová“ Symfonie č. 5 c moll. Jako hosty si zve významné české sólisty (Marie Fajtová, soprán; Aleš Hendrych, bas; Jakub Sedláček, housle apod.) Pravidelně spolupracuje s různými uměleckými subjekty z regionu, jako jsou hudební skladatelé nebo pěvecké sbory, s kterými například v roce 2016 provedl Dvořákovo „Te Deum“. Loni orchestr přivezl do Podkrkonoší úspěšné pásmo koncertů filmových melodií a na jaře letošního roku vystoupil se zcela výjimečným programem složeným z hudby Latinské Ameriky, kdy v evropské premiéře provedl několik skladeb z Kolumbie.
Dnes, v jubilejním roce české státnosti, vzdává Podkrkonošský symfonický orchestr hold české hudbě. Klasicky i netradičně, tak, jak je to Podkrkonošskému symfonickému orchestru vlastní.

Podkrkonošský symfonický orchestr má již třetím rokem italského šéfdirigenta, kterým je Graziano Sanvito. Absolvent konzervatoře G. Nicolini v Piacenze (Itálie), obor klarinet (1988), konzervatoře M. Feliu v Benicarlo (Španělsko), obor tuba (2002), a konzervatoře v Teplicích, obor dirigování (2006). V letech 1989 až 1998 byla jeho hlavní náplní vedle dirigování hra na klarinet. Působil mimo jiné v RAI (italský rozhlas a televize) v Miláně a Turíně, v symfonickém orchestru v Sao Paulu (Brazílie), v Guatemale a v Monterrey (Mexiko). Od roku 1998 se stále více věnuje dirigování a pedagogické činnosti. V roce 2002 a 2003 působil jako hostující profesor na Pontifikální univerzitě (Vatikán-Řím). Od roku 2004 je členem orchestru Divadla F. X. Šaldy a zároveň působí v ZUŠ Liberec jako pedagog klarinetu, saxofonu, tuby a orchestrální hry. S Podkrkonošským symfonickým orchestrem spolupracuje od roku 2012 a od podzimu 2013 je jeho šéfdirigentem.

19. 10. 2018

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme