Vstupné: do 24. 10. 310 Kč, v den koncertu 340 Kč

Více: http://sletbubeniku.cz/

Již posedmnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert - festival Slet bubeníků. Jen jednou do roka se sejde parta bubeníků, aby nadchla publikum každého věku a vyznání. Kromě bicích, bubnů, perkusí, hlasů a zvuků se letos do sestavy dostal znovu i neobvyklý hudební bicí nástroj cimbál.

„Rytmy bez hranic na tisíc způsobů. Ze Sletu bubeníků je vítaná unikátní událost, která v současné době a podobě nemá ve světě konkurenci.“
(recenze časopisu Report)

V České republice stejně jako v Evropě existuje řada festivalů různého žánrového zaměření. Slet bubeníků se v celoevropském kontextu natolik vymyká konvenčním festivalům, že nemá obdoby. To ostatně potvrzují jak návštěvníci našeho festivalu, tak odborná veřejnost a především samotní zúčastnění hudebníci. Svým pojetím, dramaturgií a především koncepcí si získal Slet bubeníků, jehož domovským přístavem se stala Praha, nenahraditelné místo na hudební mapě Evropy.
Každý rok jiná sestava, každý rok vytvoření nových kompozic. To je každoročně hlavní myšlenka Sletu bubeníků. Jen jeden umělec se opakuje každoročně, a to Pavel Fajt, který patří k zakladatelům přehlídky Slet bubeníků, a který je uměleckým vedoucím a garantem projektu. Fajt je známý svým přesahem a hudebním nadhledem, není ukotven v žádném hudebním žánru. Ke spolupráci zve své bubenické kolegy z tuzemska, výběr je vždy takový, že zahrnuje vícero hudebních a uměleckých směrů, a tak na pódiu vedle sebe stojí a spolupracují reprezentanti zcela odlišných žánrů, jako například alternativa, rock, ethno, world music, ambientní hudba, klasická hudba. Vůdčí umělecká osobnost Pavla Fajta svojí hudební vizí stmelí hudební vnímání ostatních hudebníků v jeden kompoziční celek. Skladby z minula se nikdy neopakují, každý rok vzniká nové dílo, nová hudebně-rytmická kompozice. 
Sto let Slet je podtitul letošního ročníku Sletu bubeníků, kterým chtějí hudebníci připomenout stoleté výročí republiky a v hudbě se porozhlédnout po rytmickém dědictví národů střední Evropy.

Sestavu pro rok 2018 tvoří:

Pavel Fajt
Miloš Vacík
Pavel Koudelka
Tomáš Reindl
Mikoláš Chadima
Petr Gavlas

čtvrtek 25. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné do 24. 10. 310 Kč, v den koncertu 340 Kč ** předprodej vstupenek od 20. 8.

čt

25. 10. 2018

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme