Delikatesy

CONTEMPORARY?

Agnė Ramanauskaitė-Dahm, Mantas Stabačinskas, Paulius Tamolė (Litva) koupit vstupenku

Vstupné: do 1. 1. 380, 355, 330 Kč, od 2. 1. 410, 385, 360 Kč

CONTEMPORARY - znamená moderní, současný či dnešní.
Představení, které nese tento název, je pravděpodobně v Litvě první, kdy tři umělci - tanečníci spolupracovali na tvorbě představení, které se dívá na současnou litevskou taneční scénu se sebeironií. Je nejen sebekritické, ale také humorné, mladistvé, téměř celou hodinu je schopné bavit publikum. Ironicky se soustředí na procesy tvorby tance, na klišé, fráze i kostýmní detaily.
O čem „mluví“? O tom, jaké je současné taneční dílo. Klade si také otázku - pochopí diváci, o čem to všechno je, potřebujeme vysvětlit význam díla publiku? Odpověď zní - prostě to udělej!
„Toto představení se doporučuje lidem, kteří se obávají současného tance nebo se jim prostě nelíbí. Nebo ještě víc pro ty, kteří obdivují tento typ tance. Nedoporučuji ho lidem bez smyslu pro humor a pro ty, kteří nerozumějí ironii.“
Goda Dapšyté, Magazine 370
„Dobrá parodie musí mít čtyři elementy: rozesmát publikum, překvapit ho zápletkou, parodie musí být lepší a ukázat vyšší kvalitu než originál, parodie nemůže být zesměšňováním nebo vnucováním subjektivního názoru publiku. „CONTEMPORARY?“ odpovídá všem těmto kritériím.“
Ernestas Parulskis (kauno.diena.lt)
Námět, choreografie a účinkují: Agnė Ramanauskaitė-Dahm, Paulius Tamolė, Mantas Stabačinskas. Dramaturgie: Sigita Ivaškaitė.
Světelný design: Povilas Laurinaitis.
pondělí 28. 1. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky Delikates, ostatní - vstupné do 1. 1. 380, 355, 330 Kč, od 2. 1. 410, 385, 360 Kč ** předprodej vstupenek od 19. 11.


Agne Ramanauskaitė-Dahm - tanečnice, herečka a učitelka, která před časem velmi úspěšně zkoušela působit jako choreografka. Agnė získala svůj odborný titul na Litevské divadelní a hudební akademii (MA v hereckém současném tanci, 2009). Po absolutoriu se účastnila různých tanečních školení a stále zlepšuje své profesionální dovednosti v různých dílnách - workshopech. 

Mantas Stabačinskas
- jeden z nejslavnějších litevských tanečníků, učitelů a choreografů. Ve své téměř šestnáctileté profesionální kariéře vytvořil více než 30 rolí a spolupracoval s mnoha různými choreografy z celého světa. Po jedenáct let je Mantas součástí Aura Dance Theatre (Litva) a nyní je tanečníkem na volné noze, učitelem a choreografem.

Paulius Tamolė
- tanečník a známý litevský divadelní a televizní herec, před časem debutoval i jako choreograf. Svou profesionální hereckou kariéru začal v National Drama Theatre (Litva) v roce 2005. Od té doby Paulius vytvořil více než deset rolí v různých fázích a spolupracoval s dobře známými divadelními režiséry. Roku 2008 byl nominován na divadelní cenu pro nejlepšího mladého umělce roku.

po

28. 1. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme