Koncert

JAZZINEC OPEN

JAZZINEC 2019 koupit vstupenku

Více: http://jazzinec.cz/

Zcela speciální koncert otevře 21. ročník vyhlášeného mezinárodního festivalu Jazzinec. Jen v Trutnově se na jediném koncertu potkají tři mimořádné osobnosti.
Šestinásobná držitelka hudebních cen Anděl Lenka Dusilová se představí v novém sólovém programu. Zpěvačka a její neomylná hudební intuice propojí množství nástrojů s loopery v působivé vitráže, jimž dominuje Lenčin naléhavý, sebejistý a neustále hledající hlas. Sólový projekt Lenky Dusilové je hodnocen jako nejsilnější moment Crossroads 2018, kde získala první místo na tomto mezinárodním setkání promotérů a hudebních novinářů. Na Jazzinci vystoupí už potřetí, pokaždé v jiném projektu a v jiném prostoru.
Česká - a vlastně i západoevropská premiéra - tak by šlo nazvat společné vystoupení progresivní fusion kytaristy Davida Kollara s legendárním švýcarsko-francouzským jazzovým trumpetistou Erikem Truffazem. Potkali se vlastně náhodou, a stejně tak i spolu stanuli na pódiu. Zahráli jen jednou - ale následovaly obrovské ovace. A hlavně myšlenka natočit společnou desku. A tak i brzo přišla nabídka otevřít Jazzinec 2019. Oba muzikanti přijedou do ČR jen na tento jediný speciální koncert.
Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR
Festival se koná pod záštitou starosty města Trutnova Mgr. Ivana Adamce a Rady Královéhradeckého kraje.
čtvrtek 7. 2. ** kino Vesmír ** 19:00 hodin ** předprodej vstupenek od 4. 12.

čt

07. 2. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme