Činoherní divadlo A

PYGMALION

Městské divadlo Mladá Boleslav koupit vstupenku

Vstupné: 380, 355, 330 Kč

Kdo by neznal antický mýtus o sochaři Pygmalionovi, který vyřezal ze slonovinové kosti tak krásnou dívku, že se do ní zamiloval a uprosil bohyni lásky Afroditu, aby jí vdechla život?
Co se však stane, když dívka není ze slonovinové kosti, ale z masa a lidských kostí, je květinářkou z ulice a nestává se sochou, ale dámou z vyšší společnosti? Když stvořitel není zamilovaný sochař, ale londýnský profesor fonetiky?
Komedie G. B. Shawa nenechá v klidu vaše bránice - střet světa ulice a světa smetánky nabízí mnoho komických situací. Jenže není to celé vlastně tragické? Líza Doolitlová je změněná do svého protikladu, odsouzená nepatřit nikam.
A navíc do hry vstoupí láska, kterou profesor Higgins neumí či nechce přijmout - vždyť na počátku všeho byla nevinná sázka.
Autor: George Bernard Shaw. Režie: Petr Mikeska. Dramaturgie: Lenka Smrčková. Pohybová spolupráce: Svatava Milková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Oldak-Pátá. Hrají: Lucie Matoušková, Roman Teprt, Martin Hrubý, Carmen Mayerová j.h., Miroslav Babuský, Eva Reiterová, Karolina Frydecká, Alena Hladká / Tereza Rumlová, Petr Prokeš, Ivana Nováčková, Milan Koníček, Dáša Bělanská, Petr Mikeska.
úterý 26. 2. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDA, ostatní - vstupné 380, 355, 330 Kč ** předprodej vstupenek od 14. 1.

út

26. 2. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme