Více: http://jazzinec.cz/

ŠTĚPÁNKA BALCAROVÁ SEXTET & MAŁGORZATA HUTEK (CZ/PL)
Małgorzata Hutek (PL) - zpěv, Aga Derlak (PL) - klavír, Grzegorz Masłowski (PL) - bicí, Štěpánka Balcarová - trubka křídlovka, Marcel Bárta - saxofony a klarinety, Robert Fischmann - flétny, Jaromír Honzák - kontrabas
Tento unikátní hudební projekt vznikl díky dlouholetému přátelství skladatelky a trumpetistky Štěpánky Balcarové a zpěvačky Malgorzaty Hutek a jejich společnému obdivu k polským básním, zde reprezentovaným Julianem Tuwinem. Skladby mají spíše písničkový charakter, ale celkový zvuk kapely se blíží modernímu evropskému jazzu.

ADAM MARKÓ & ZSOLT KALTENECKER PROJECT (HU)
Mohou dva hráči nahradit celou kapelu? Jen bicí a klávesy - fusion ukazující nové cestičky jazzu v 21. století. Adam Markó (Special Providence už na Jazzinci zazářili, pamatujete?) získal vloni prestižní cenu - 5. místo v anketě Top 10 Best prog drummer in the world od Rhytm Magazine a MusicRadar. Klavírní virtuóz Zsolt Kaltenecker po studiích v New Yorku neustále hledá cesty, jak prolomit bariéry a zvukové omezení tradičních jazzových pianových trií. V duu s Adamem Markó jdou ještě dál - zkouší nahradit fusion kapely jen hráčskou dvojicí. A je to strhující i zábavné.

GREGORY PRIVATE TRIO (FR/MQ/CA)
Trio kolem fascinujícího pianisty Gregory Privata získává stále na ceně a významu. Jedna z největších událostí loňského roku na evropském jazzovém nebi. Strhující a hluboce emotivní hudba, která dokáže vytrhnout z křesel i největší introverty. Pianista a bubeník jsou původem z tajemného Martiniku, kontrabasista z Kanady. Emocionálně obrovsky naplněná hudba je hrána s neuvěřitelným zaujetím a nasazením.
Hlavní tip pořadatelů Jazzince: tohle prostě musíte zažít.

Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR
Festival se koná pod záštitou starosty města Trutnova Mgr. Ivana Adamce a Rady Královéhradeckého kraje.

sobota 23. 3. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předprodej vstupenek od 21. 2.

so

23. 3. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme