Činoherní divadlo A

ELLING A KJELL BJARNE ANEB CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ

Pantheon Production, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 390, 365, 340 Kč

„Kdo říká, že není magor, neříká pravdu.“
Chvála bláznovství, jejíž předlohou je třetí díl norské trilogie o chovanci psychiatrické léčebny (autor Axel Hellstenius), zprostředkovává divákovi příběh dvou přátel z psychiatrické kliniky, kteří se společně rozhodnou čelit nové výzvě - svobodnému životu mimo ústav, ve vlastním bytě. Navzdory vážnosti tématu je divák humornou a velmi odlehčenou formou konfrontován s nástrahami, které Ellinga (Martin Hofmann) a Kjella Bjarna (Filip Blažek) na této komplikované cestě za normálním životem potkávají: touha po ženě, lásce, přátelství… - v kontrastu se strachem a osamoceností obou hlavních hrdinů.
Celé hře dominuje herecký výkon Martina Hofmanna, který bravurně balancuje na hranici chvílemi naprosto zoufalého a jindy až přespříliš racionálního člověka. Zde se hodí srovnání Hofmannova výkonu s typově podobnými postavami Rain Mana a Forresta Gumpa. Hofmanna výborně doplňuje výkon Filipa Blažka, který je ve své prostotě a retardovanosti tak uvěřitelný, že se tím diváci v hledišti „takzvaně odbourávají“.
Režie a výběr hudby: Jakub Nvota. Překlad: Jaroslava Vrbová. Kostýmy a scénografie: Diana Strauszová. Dále hrají: Michal Slaný, Lenka Zahradnická, Šárka Opršálová.
středa 15. 5. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDA, ostatní - vstupné 390, 365, 340 Kč ** předprodej vstupenek od 1. 4.


Toto představení uvádíme jako náhradu za inscenaci CENA ZA NĚŽNOST. Divadelní společnost, která ji produkuje, však tento titul stáhla ze svého repertoáru zájezdových představení. Důvodem jsou mateřské povinnosti herečky Jitky Čvančarové.

st

15. 5. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme