Delikatesy

THE RITE OF SPRING (SVĚCENÍ JARA)

Yossi Berg & Oded Graf (Izrael) koupit vstupenku

Vstupné: do 15. 4. 380, 355 Kč, od 16. 4. 410, 385 Kč

Více: http://yossioded.com/

V novém projektu pro čtyři muže se choreografové Yossi Berg a Oded Graf vracejí k „Svěcení jara“, monumentálnímu dílu Igora Stravinského. Jde o jednu z nejvýznamnějších skladeb avantgardní hudby dvacátého století, vznikla před 1. světovou válkou. Podtitul skladby byl Obrazy z pohanského Ruska. Ty byly inspirované starým rituálem uctívání příchodu jara.
Podle mínění našich izraelských hostů bylo dílo vytvořeno ke zkoumání ethosu kultů, obětí a maskulinity. Nyní mu dávají současný kontext. Hrají čtyři rozmanité protichůdné obrazy z kolektivní paměti - od výrazů bouřlivé sexuality, vášně, násilí, až po soucit a něhu. Inscenace se pohybuje z minulosti do budoucna, vyvolává otázky o vztahu mezi založením mužské identity, sexualitou, uctíváním vlasti a prostřednictvím těla a pohybu se snaží nabídnout nový druh kultu.
„Prostřednictvím rituálů se zabýváme obavami, naší komplikovanou existencí, vášněmi a konečností smrti. Přesto, čím více nás násilí zasáhne, tím více se stáváme agresivnější, což nás často zneklidňuje vůči utrpení ostatních. Překvapivě jsou tyto otázky velmi vzácné. Bergovi a Grafovi se podařilo vytvořit dílo, které naznačuje některé z těchto otázek jemným, často chytrým a humorným způsobem a které stále nalézá prostor pro smyslné a soucitné scény jako důležité součásti reality.“
Ora Brafman, The Jerusalem Post
Koncepce a choreografie: Yossi Berg & Oded Graf. Hudba: Igor Stravinskij. Návrh soundtracku: Binya Reches. Dramaturgie: Ran Brown. Režie: Rachel Erdos. Umělecký poradce: Nava Zuckerman. Producent: Hila Gamili. Zvuk: Oren Cohen. Světla: Nadav Barnea. Kostýmy: Inbar Nemirovski. Účinkující umělci: Avshalom Latucha, Tal Adler Arieli, Oded Graf, Yossi Berg.
pátek 10. 5. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky Delikates, ostatní - vstupné do 15. 4. 380, 355 Kč, od 16. 4. 410, 385 Kč ** předprodej vstupenek od 4. 3.

10. 5. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme