IRENA FRIESS STANEVA: RVÁČI / SILENT HEROES

Irena Friess Staneva se narodila 2. 11. 1978 v bulharském Plovdivu. Vystudovala obor malířství na Akademii výtvarných umění v Praze v roce 2004. Svoji figurální tvorbu zaměřuje převážně na velkoformátové akvarely. Svou inspiraci nachází ve společnosti, u lidí, kteří přes svůj handicap bojují o své místo a svou existenci v drsném světě sportu.
„Je tichou pravdou, že když člověk přijde o ruku, nohu nebo zrak, tak se stane neviditelným v naší majoritní, fyzicky úplné společnosti,“ vysvětluje Irena Staneva.
„Přijde mi nefér, když se závody handicapovaných sportovců mediálně přehlíží a není na ně daný takový důraz jako u závodů sportovců bez postižení, přestože je jejich úsilí psychicky mnohem náročnější. Jsou to Rváči, jsou to moji Silent Heroes,“ dodává autorka.
Na výstavě v Galerii UFFO bude k vidění soubor obrazů vytvořených z blyštivých střípků barev a černobílých akvarelů, které jsou osobním dialogem autorky s tímto tématem.
Vernisáž se uskuteční v úterý 23. 7. od 18:00 hodin.
24. 7. - 27. 8. ** Galerie UFFO ** otevřeno: pondělí - pátek 8:00 - 16:00 hodin ** vstupné 30 Kč, děti 15 Kč, děti do 3 let zdarma

út

23. 7. 2019

18:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme