Činoherní divadlo A

MISS DIETRICH LITUJE

Divadlo Ungelt, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 370, 340, 310 Kč

Matka a dcera. Regina Rázlová jako MARLENE DIETRICH a Simona Postlerová jako MARIA RIVA ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska. Zlatý prach slávy a neúprosný čas. Věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí?
Marlene DIETRICH (1901-1992) - německá herečka, která jako jedna z mála evropských umělkyň dobyla Hollywood (díky mistrovskému oku režiséra Josefa von Sternberga). Původně vystupovala v berlínských divadlech, ale poté co natočila se Sternbergem jejich první zlomový film Modrý anděl, stala se mezinárodní hvězdou. Přesídlila do USA, kde pokračovala ve výborně započaté kariéře a ve třicátých letech natočila své nejlepší filmy. Po rozchodu se Sternbergem její filmová kariéra tu více tu méně uvadala a přerušila ji druhá světová válka. Během ní odjela do Evropy, kde se snažila pomáhat povzbuzovat spojenecké
vojáky. Po válce sestavila svůj koncertní pěvecký recitál, s nímž objela celý svět a znovu se proslavila. Po zranění nohy v roce 1975 ukončila kariéru a postupně se začala uzavírat ve svém pařížském bytě. Na konci života už k sobě pouštěla jen dceru, domovníka a přítele Louise Bozona. Zemřela na selhání ledvin. Obdržela řadu občanských ocenění včetně Medaile svobody a zapsala se nejen do dějin filmu, ale i módy, hudby, divadla a popkultury jako takové. Přestože seznam jejích slavných i neslavných milenců a milenek je fascinující, celý život byla formálně provdána za Rudolfa Siebera, pomocného režiséra ještě z dob Marleniných začátků v Berlíně. Z jejich svazku vzešla jediná dcera Maria.

Autor: Gail Louw
Překlad: Jitka Sloupová
Režie: Radovan Lipus
Hrají: Regina Rázlová, Simona Postlerová
Dramaturgie: Pavel Ondruch
Scéna: Radovan Lipus
Kostýmy: Alena Schäferová

neděle 29. 9. ** UFFO ** 19:00 ** předplatitelé vstup na abonentky ČDA, ostatní - vstupné 370, 340, 310 Kč ** předprodej vstupenek od 19. 8.


 

Vážení divadelní přátelé,

při zahájení předprodeje vstupenek na představení RELATIVITA (23. 9.) a MISS DIETRICH LITUJE (29. 9.) došlo vinou technických problémů ke sjednocení cen vstupného. Vstupenky ve 2. a 3. sekci se tím pádem prodávaly za cenu 1. sekce, tedy za 370 Kč.

Pokud na uvedená představení máte vstupenky do 2. sekce (přízemí: řada 9. - 12., balkón: 1. řada, sedadla 6 - 29 / cena 340 Kč) nebo do 3. sekce (balkón: kromě 1. řady, sedadel 6 - 29 / cena 310 Kč), bude vám rozdíl samozřejmě vrácen. Nejpozději však v den konání daného představení do 19:00 hodin.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

ne

29. 9. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme