Činoherní divadlo B

RELATIVITA

Divadlo v Řeznické, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 370, 340, 310 Kč

Albert Einstein:
„Pán Bůh nehraje s Vesmírem kostky.“
„Jen dvě věci jsou nekonečné - Vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.“
„Nemůžeme ztrácet naději v lidstvo, když víme, že Mozart byl člověk.“
„Fantazie je důležitější než vědění.“
„Potřebujeme podstatně nový způsob myšlení, jestliže má lidstvo přežít.“

Autor staví svůj příběh na dramatické spekulaci a fiktivním setkání Alberta Einsteina a jeho dospělé dcery Lieserl. Einsteinovi se skutečně předtím, než se oženil se svojí první ženou Milevou, narodila v roce 1902 dcera, která ale už v roce 1904 záhadně zmizela. Je to neprobádaná kapitola Einsteinova života. Nikdy se o ní nezmínil a nikdo neví, zda zemřela, nebo byla dána k adopci. Tento fakt vyšel najevo až v roce 1987 z objevené soukromé korespondence. Autor staví na spekulaci, že Einsteinova dcera žije a dospělá se mu ohlásí jako novinářka. Chce se ale hlavně dopátrat vysvětlení, proč ji otec opustil. Divák je s neobyčejným
citem, erudovaným intelektem, humorem a vhledem do dobových konsekvencí vtažen do souboje „morálky“ a „geniality“. Do otázek, zda „velký“ člověk rovná se „dobrý“ člověk.

Autor: Mark St. Germain
Překlad: Jitka Sloupová
Režie: Miroslav Táborský
Dramaturgie: Yvetta Srbová
Hrají: Miroslav Táborský, Lucie Štěpánková, Kateřina Táborská
Hudba: Gabriela Demeterová
Scéna: Richard Maška
Kostýmy: Ivana Brádková

pondělí 23. 9. ** UFFO ** 19:00 ** předplatitelé vstup na abonentky ČDB, ostatní - vstupné 370, 340, 310 Kč ** předprodej vstupenek od 19. 8.


 

Vážení divadelní přátelé,

při zahájení předprodeje vstupenek na představení RELATIVITA (23. 9.) a MISS DIETRICH LITUJE (29. 9.) došlo vinou technických problémů ke sjednocení cen vstupného. Vstupenky ve 2. a 3. sekci se tím pádem prodávaly za cenu 1. sekce, tedy za 370 Kč.

Pokud na uvedená představení máte vstupenky do 2. sekce (přízemí: řada 9. - 12., balkón: 1. řada, sedadla 6 - 29 / cena 340 Kč) nebo do 3. sekce (balkón: kromě 1. řady, sedadel 6 - 29 / cena 310 Kč), bude vám rozdíl samozřejmě vrácen. Nejpozději však v den konání daného představení do 19:00 hodin.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

po

23. 9. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme