Trutnovský podzim

JIŘÍ RAJNIŠ - BARYTON, NAPOLITAN QUARTET

„Napolitánské písně“ koupit vstupenku

Vstupné: 300, 270 Kč

39. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Pořadatel: UFFO pod záštitou města Trutnova
Generální partner festivalu: KASPER Trutnov
Projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje
Patron koncertu: AUTOSTYL a.s.

Jiří Rajniš - baryton
Jan Brabec - mandolína
Tomáš Honěk - 1. kytara
Eliška Holá - 2. kytara
Ladislav Horák - akordeon

Program

Musica Prohibita
Parlami D´amore Mariu
’O Sole Mio
Notturno senza luna
P. I. Čajkovskij - Danza napoletana
Serenata melancolica
Non ti scordar di me!
Maria, Marí
Marechiare
G. Rossini - La Danza Tarantella napoletana
Dicitencello vuie
’O surdato ’nnammurato
Funiculí funicula
G. Rossini - Largo al factotum (árie z opery Lazebník sevillský) 


Jiří Rajniš - baryton
Je členem Junges Ensemble v drážďanské Semperoper v sezonách 2017/2018 a 2018/2019, kde jeho repertoár zahrnuje: Schaunarda v Bohémě, Moralese v Carmen, Fiorella v Lazebníku sevillském, 1. kněze v Kouzelné flétně, Marulla v Rigolettovi a Trojského vojáka/Řeckého vůdce v Trojanech. Od sezóny 2013/2014 do 2016/2017 byl oficiálně „nejmladším českým operním pěvcem ve stálém zahraničním angažmá“ v Landestheater Coburgu (Německo), kde ztvárnil např.: Smrt (G. Holst: Savitri), Sylph, Grimbald, On, Aeolus, Comus (H. Purcell: Král Artuš), Freddyho (F. Loewe: My Fair Lady), Markýze (Verdi: La traviata), Druhého nazaretského (Strauss: Salome), Petra (E. Humperdinck: Jeníček a Mařenka), Barytonistu/Mahlera (G. Mahler: Ich bin der Welt abhanden gekommen), Schaunarda (G. Puccini: Bohéma), Forda (O. Nicolai: Veselé paničky windsorské), Frédérica (L. Delibes: Lakmé), Aenea (H. Purcell: Dido a Aeneas), Bertley (R. Vaughan Williams: Riders to the sea), Dona Fernanda (L. van Beethoven: Fidelio), Haraštu (L. Janáček: Příhody lišky Bystroušky), Amfortase (R. Wagner: Parsifal), Almavivu (W. A. Mozart: Figarova svatba) a další.
Vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a následně operní zpěv na prestižní UCLA Herb Alpert ve třídě Vladimíra Chernova v Los Angeles. Stal se absolutním vítězem soutěže Pražský pěvec 2008 a byl také semifinalistou v mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2008. Vystupoval jako host v Hudebním divadle Karlín v Praze (Polská krev, Čardášová princezna), v Národním divadle Brno (Rusalka), v Divadle J. K. Tyla v Plzni (Evžen Oněgin), v Divadle F. X. Šaldy v Liberci (La Bohéme) a také spolupracoval s Dětskou operou Praha, Pražskou komorní operou (turné v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Francii), Virtuosi di Praga, Písek Chamber Orchestra - Missa Brevis a další. Jeho debut jako nejmladší český Don Giovanni v zahraničí se uskutečnil na festivalu Sommer Oper Bamberg 2013. Byl angažován jako cover Belcoreho v Nápoji lásky v Martina Arroyo Foundation v New Yorku a také se účastnil vyučovacího programu Metropolitní opery v New Yorku.
Vystupuje i koncertně zejména v Německu. Spolupracoval také s Bamberskou filharmonií (Bernstein: Peter Pan) a dalšími. V pražském Národním divadle debutoval v jednoaktových operách Chytračka/Měsíc (2016/2017), v sezóně 2017/2018 ve Wertherovi v režii Willyho Deckera a jako Jonny v opeře Ernsta Křenka Jonny vyhrává (2018/2019). Po Luigim Bassim, Donem Giovannim světové premiéry v roce 1787, se stal druhým nejmladším interpretem titulní role, který účinkoval na scéně Stavovského divadla (letní stagiona 2016).

Eliška Holá - kytara
Od čtyř let hraje na kytaru, po studiu na Hudební škole a gymnáziu Jana Nerudy v Praze pokračovala ve studiu na Pražské konzervatoři, které završila magisterským studiem na JAMU v Brně u profesora M. Myslivečka. Absolvovala stáž v rakouském Grazu, je laureátkou a vítězkou mnoha národních i mezinárodních soutěží. Příležitostně se věnuje i komorní hře.

Jan Brabec - mandolína
Studoval klasickou kytaru na Konzervatoři v Teplicích a elektrickou kytaru na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Je vyhledáván díky orientaci ve více stylech od klasiky, přes muziku lidovou, country, pop, až po bigbeat a rock. Je i zdatný sólový zpěvák. Kromě kytar zvládá i tenor banjo, ukulele, mandolínu, havajskou kytaru, ale i akordeon. Spolupracuje s různými formacemi a osobnostmi, např. s Vladimírem Hronem, Zdeňkem Podhůrským, za zmínku stojí i působení v Národním divadle.

Ladislav Horák - akordeon
Je absolventem Pražské konzervatoře a Západočeské univerzity v Plzni u prof. Jaroslava Vlacha. Během studií se stal vítězem národní soutěže v Hořovicích (1990) a laureátem mezinárodních soutěží v Andoře, Itálii a Španělsku (1987 - 1990). Koncertuje jako sólista, komorní hráč i za doprovodu orchestrů (Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Moravská filharmonie Olomouc, Severočeská filharmonie Teplice, Pražská komorní filharmonie, Pražský komorní orchestr, Sukův komorní orchestr, Westmont Philharmonia Accordion Orchestra, Fisorchestra Marchigiana). Pravidelně vystupuje na prestižních festivalech v Severní Americe, Asii i po celé Evropě. Nahrává pro česká i mezinárodní média, je jedním z prvních interpretů hudby Astora Piazzolly v České republice.

Tomáš Honěk - kytara
Je absolventem Konzervatoře Pardubice (Stanislav Juřica) a JAMU v Brně (Martin Mysliveček a Vladislav Bláha). Během svého studia absolvoval různé festivaly a interpretační kurzy (Mikulov, Vídeň, Koblenz, Split, Bělehrad atd.), kde studoval v mistrovských třídách renomovaných kytaristů. Je držitelem několika národních i mezinárodních ocenění.
Od roku 2007 působí jako člen Dua Teres s houslistkou Luciou Fulka Kopsovou. Toto duo získalo několik cen na mezinárodních soutěžích komorní hry (2009 - 1. cena Gorizia, 2010 - 1. cena Vidnava, 2013 - 3. cena Aschaffenburg). Natočilo tři CD pro společnost ArcoDiva a dlouhodobě se zabývá uváděním nových skladeb, které skladatelé (Jan Freidlin, Lukáš Hurník, Martin Brunner, Štěpánka Balcarová, Juraj Filas, Jiří Chvojka, Karel Růžička, Matej Benko, Ondřej Kukal a další) komponují přímo na jeho objednávku.
V roce 2015 založil s kytaristkou Eliškou Holou Českou asociaci komorní kytary a studuje stavbu klasických kytar v ateliéru mistra kytaráře Martina Šuka.

pátek 18. 10. ** UFFO ** 19:00 ** vstupné: 300, 270 Kč

Změna programu vyhrazena!
Předprodej vstupenek od 9. 9.

18. 10. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme