Trutnovský podzim

KATTA - BOSONOHÁ VARHANICE

„Vox Organi“ koupit vstupenku

Vstupné: 300, 270 Kč

39. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Pořadatel: UFFO pod záštitou města Trutnova
Generální partner festivalu: KASPER Trutnov
Projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje
Patron koncertu: ZPA Smart Energy a.s.

Program

J. S. Bach
Toccata a fuga d moll, BWV 565
A. Pärt
Trivium
Katta
Bogorodice Djevo
Katta
Slavkof
J. S. Bach
Nun komm, der Heiden Heiland, BWV 659
J. S. Bach
Preludium G dur, BWV 565
Katta
Agněče Bóžij
A. Pärt
Pari Intervallo
Katta
Veni Sancte Spiritus
J. S. Bach
Toccata d moll „dórická", BWV 538

„Katta sténá, šeptá, bouří i hladí. Barvy, které vytváří hlasem a svěžím zvukem svých varhan, jako by nebyly z této planety.“
časopis Gramophone

„Je to jedinečná umělkyně.“
americký varhaník Cameron Carpenter

„Primadona assoluta organovej hry.“
Opera Slovakia

„Živelná extrovertní muzikantka ovládající svůj nástroj svrchovaně.“
Petr Veber


Katta
Katta rozhodně není varhanicí, na jaké jste zvyklí. Svou hudbou otevírá nové světy. Je nepřehlédnutelná: bosonohá varhanice, andělsky éterická i zemitě živelná. Slovy jejího kolegy, excentrického amerického varhaníka Camerona Carpentera - Katta je „jedinečnou umělkyní“. Ať už rozezní své elegantní, na míru vytvořené bílé varhany anebo usedne za milované varhany v kostele, dokáže svými koncerty uhranout publikum. Zve své posluchače na hudební pouť, která vede od Bacha až k jejím vlastním, zcela originálním skladbám. K varhanám přidává Katta často svůj sytý, vroucí hlas. Svojí hudbou a interpretací přenáší posluchače mimo čas a žánrové škatulky, daleko za horizont vžitých představ o tom, co pojem varhanní koncert běžně představuje. Její nahrávka „Veni Sancte Spiritus“ (Supraphon, 2016) se setkala s všeobecně příznivým přijetím. Britský Gramophone si povšiml „překrásně řízné artikulace“, s níž Katta zpívá, a vyzdvihl „syrově oduševnělou intenzitu“ její hry. V letošním roce získala Katta cenu klasické hudby „Classic Prague Awards“ za svůj autorský projekt Vox Organi (premiéra 2018).

Jako klasická varhanice a cembalistka na sebe Katta v mezinárodním měřítku upozornila při koncertech s orchestry jako Anima Eterna (s dirigentem Josem van Immerseelem), Zurich Chamber Orchestra (pod taktovkou Sira Rogera Norringtona) anebo s Royal Flemish Philharmonic, Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK či Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, ale také jako sólistka varhanních recitálů po celém světě (Evropa, Mexiko nebo Indonésie). Katta miluje fúze a spolupráci s jinými umělci. Za sebou má například projekt s Davidem Kollerem, teď chystá koncerty s Jurou Pavlicou & Hradišťanem. V nejbližší době ji čeká série koncertů v Německu, například s houslistou Danielem a Zurich Chamber Orchestra.

úterý 8. 10. ** UFFO ** 19:00 ** vstupné: 300, 270 Kč

Změna programu vyhrazena!
Předprodej vstupenek od 9. 9.

út

08. 10. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme