Výstavní projekt je zaměřený na fenomén města a urbanismu v současném slovenském umění. Jedná se o široký záběr ztvárnění problematiky od sociálně – politických otázek, kritických pohledů k estetice a vizualitě městských struktur jako jsou sídliště, obydlí, reklamní smog, komerce a obchody, developerské projekty, volný čas a opuštěná města, periférie apod. Na výstavě se představí dvanáct slovenských autorů, každý z nich přináší osobitý pohled. Uvidíme současné polohy figurální malby s přesahem do street artu a airbrushe, fotografické dokumentární série, části objektů i metaforické video eseje.

Výstavující umělci: Erik Binder, Michal Černušák, Pavlína Fichta Čierna, Viktor Frešo, Ján Kekeli, Martin Kochan, Marek Kvetan, Zorka Lednárová, Milan Mazúr ml., Michal Mráz, Erik Šille, Olja Triaška Stefanović. Kurátor: Vladimír Beskid.

Vernisáž se uskuteční ve středu 27. 11. od 18:00.

28. 11. - 7. 1.  ** Galerie UFFO ** otevřeno: pondělí - pátek 8:00 - 18:00, sobota 12:00 - 18:00 hodin (státní svátky zavřeno) ** vstupné 30 Kč, děti 15 Kč, děti do 3 let zdarma

st

27. 11. 2019

18:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme