Příběh zuřivého větru. Muž roztočí kladivo, kladivo se střídá s dívkou. Něco se pořád točí, někdy kladivo někdy dívka. Občas někdo bojuje s obrem, občas někdo zpívá. Vizuálně-pohybová výprava za hrdinou dneška. Skutečný příběh, zpívání vesmíru.

Dvou set dvaceti čtyř dětí z jedenácti škol nejrůznější společenské prestiže a v různě sociálně složených lokalitách v Praze, Trutnově, Ostravě, Moravské Třebová a Čeladné jsme se zeptali na jejich hrdiny. Vyprávěli nám je, psali o nich i kreslili. A nám z toho nakonec vzešel příběh jediný. Příběh, který je součástí každého příběhu, který byl kdy o nás napsán, hrdinský epos o znamení, cestě, boji, návratu a poučení. Příběh růžového samuraje, jedné z kreseb, které děti nakreslily, symbolický příběh o nás. Věta, kterou jsme našli na jeho konci zněla: Zvedá se vítr, pojďme tančit.

„Jako zázrakem bude přes oceán života přenesen každý, kdo přijme nelehký a nebezpečný úkol objevování a rozvíjení sebe samého…. Pouze ti, kdo neslyší vnitřní volání ani žádnou vnější doktrínu, jsou naprosto v zoufalé situaci. Po pravdě řečeno v dnešní době a bludišti vnějších vztahů i labyrintu srdce je to většina z nás. Želbohu, kde je průvodce který poradí jak zabít nestvůru a nabýt opět svobodu?“
Joseph Cambell: Tisíc tváří hrdiny

Námět, choreografie, režie, Jana Burkiewiczová, spolupráce na scénáři: Jiří Macek, performeři: Hanna Nussbaumer, Viktor Konvalinka, Jan Lorys, Adam Eduard Orszulik, Michal Budinský, scénografie: Maxim Velčovský, kostýmy: Petra Ptáčková, produkce: Petra Hanzlíková, akrobatická spolupráce: Jindřich Panský,  světelný design: Robert Palovič, fotografie, video: Vojtěch Veškrna, grafický design: Martina Černá / Imagery, scénická hudba: Jiří Konvalinka (Mutanti hledaj východisko, Vložte Kočku).

Představení uvádí Burki&com za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy, Prahy 7, Státního fondu kultury a Nadace Život umělce. Partneři: Uffo Trutnov, La Fabrika, Vivid Space. Premiéra 5. listopadu 2019 v Uffo Trutnov a 11. listopadu 2019 v divadle La Fabrika, Praha.

úterý 5. 11. 

ZRUŠENO! Z důvodu úrazu jednoho z hlavních protagonistů se premiéra představení odkládá, o náhradním termínu budeme včas informovat.
Zakoupené vstupenky vracejte nejpozději do 5. listopadu pouze v Inforecepci UFFO.

út

05. 11. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme