Divadelní delikatesy

SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ

Divadlo VOSTO5 koupit vstupenku

Vstupné: 350 Kč

Nelítostný boj rozvášněných eg o pozice a dominanci na výsluní společenského jeviště v autorském projektu Divadla Vosto5. Inscenace je postavena na půdorysu běžné schůze společenství vlastníků bytových jednotek, jakých ročně probíhají tisíce. Všichni účastníci jsou vlastníky bytových jednotek, což jim dává právo rozhodovat o společných prostorách s důrazem a jistotou svého majetku. Oněch několik metrů čtverečných v osobním vlastnictví jim tedy poskytuje jednoduchou veličinu – moc. Moc, kterou jinak nemůžou prokázat a nechat naplno projevit nikde jinde než právě zde – na schůzi SVJ. Hodina a půl strávená v jedné místnosti se stává modelovou situací, laboratorním pokusem zkoumajícím chování „běžných“ lidí v „běžných“ podmínkách. Sousedské vztahy tvořené nutností sdílet jeden dům pro společné žití se postupně obnažují a pod krustou civilizačního nánosu se odhalují jako sociálně deformované, psychicky frustrující a lidsky neobhajitelné.
Inscenaci byla udělena Cena Divadelních novin za sezónu 2017/2018 v kategorii alternativní divadlo.
„Dramatik a režisér J. Havelka na podkladě jedné klasické schůze SVJ vytvořil nejen zábavnou komedii s vycizelovanými dialogy, které na sebe bryskně navazují, přičemž jsou nositeli mnoha originálních „hlášek“, ale zároveň prostřednictvím rozdílných lidských charakterů poukazuje na etiku současné společnosti, aniž by nějak moralizoval. Přesná souhra všech herců v obsazení je obdivuhodná, inscenace navíc hned na začátku nabere takové tempo, že diváka donese k závěru neskutečnou rychlostí. Jedna z nejlepších českých her za poslední roky...“ Jiří Landa (hodnocení: 90 %)
Námět, scénář a režie: Jiří Havelka
Producent: Petr Prokop a Vosto5
Koproducent: Čtyři dny
foto: Markéta M. Černá
Dramaturgie: Martina Sľúková
Scéna: Antonín Šilar
Kostýmy: Andrea Králová

Hrají: Zdeněk Mucha / Jano Sedal / Petr Kavan, Andrej Polák, Renata Prokopová, Hana Müllerová,
Ondřej Bauer, Lenka Loubalová, Halka Je. Třešňáková / Martina Sľúková, Petr Prokop, Ondřej Cihlář,
David Dvořák, Zdeněk Pecha, Anna Kotlíková, Patrik Holubář, Václav Poul, Franta a Eda Prokopovi

UFFO - zkušebna (pozor! - kapacita omezena) ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky DD, ostatní - vstupné 350 Kč ** předprodej vstupenek od 11. 11.

ne

15. 12. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme