Činoherní divadlo B

MIKVE

Východočeské divadlo Pardubice koupit vstupenku

Vstupné: 370, 340, 310 Kč

Osudy osmi židovských žen

Hra současné izraelské dramatičky otevírá na pozadí tradičního židovského rituálu téma postavení žen ve společnosti a vztahu ortodoxní komunity k běžnému životu. Na osudech osmi žen sledujeme střet tradice s moderním životem. Na hladinu rituální očistné lázně vyplouvají tajemství, která měla být ukryta, a pravda, která měla být zamlčena. Hra má i přes svou silnou emocionálně-etickou apelaci velkou dávku odlehčujícího nadhledu a humoru a v závěru poskytne hlubokou katarzi. „Žena je v ortodoxním židovském pojetí v podřadné roli, nemá skoro žádná práva,“ říká autorka Hadar Galron, která z ortodoxní židovské rodiny pochází, ale vzbouřila se. Proti vůli rodičů nastoupila do armády a vystudovala divadlo. Ve svých hrách i stand-up výstupech řeší kontroverzní a tabuizovaná témata, za což jí několikrát vyhrožovali smrtí, jak sama říká.
Režie: Kateřina Dušková. Hrají: Jindra Janoušková, Petra Janečková, Martina Sikorová, Romana Chvalová, Veronika Malá, Jana Ondrušková, Dagmar Novotná, Eliška Dohnalová j. h.

středa 22. 1. ** UFFO ** 19:00 ** předplatitelé vstup na abonentky ČDB, ostatní - vstupné 370, 340, 310 Kč ** předprodej vstupenek od 9. 12.

st

22. 1. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme