Činoherní divadlo A

NALEVO OD VÝTAHU

Pantheon Production s.r.o. koupit vstupenku

Vstupné: 410, 380, 350 Kč

Stačí jedny zabouchnuté dveře, žárlivý milenec a Yan má zase spoustu problémů.
Hlavní postavou francouzské situační komedie Nalevo od výtahu je Yan, výtvarník - tichý, klidný, plachý a spořádaný muž, kterého má konečně, po celých měsících tajného zbožňování, navštívit v bytě vdaná Florence. Decentní setkání se však v důsledku náhod a nedorozumění, vznikajících kvůli chorobně žárlivému sousedovi a jeho mladičké manželce, mění ve sled zdánlivě absurdních situací. Všechno začne, jako v mnoha dobrých komediích, zabouchnutými dveřmi. Nervózní výtvarník Yan čeká návštěvu známé pařížské krasavice. Yanova sousedka vyprovází v negližé svého muže k výtahu, při návratu se jí ale nešťastnou náhodou zabouchnou dveře od bytu. Zazvoní na Yana, kterého napadne přelézt do jejího bytu přes společný balkon. Nervózní z očekávané návštěvy ženy svých snů se na balkoně košilí
zahákne za zábradlí. V Yanově bytě je polonahá žena, on visí bezmocný nad propastí a vysněná dáma je za dveřmi. To je úvodní situace úspěšné komedie plné podobně neočekávaných dějových zvratů a vtipných, mistrně napsaných dialogů. Hra byla předlohou veleúspěšné francouzské situační komedie Nalevo od výtahu s Pierrem Richardem v roli plachého výtvarníka Yana (režie: Edouard Molinaro, 1988).
Autor: Gérard Lauzier
Překlad: Jiří Žák
Režie: Petr Svojtka
Autor hudby: Vladimír Nejedlý
Scénografie: Jaroslav Milfajt
Kostýmy: Kateřina Hájková, Inka Braťková
Masky: Pavel Pavlovský
Hrají: Roman Vojtek, Lenka Zbranková, Jiří Ployhar, Kristýna Kociánová, Jana Tabrea, Vilém Udatný, Zdeněk Rohlíček

čtvrtek 27. 2. ** UFFO ** 19:00 ** předplatitelé vstup na abonentky ČDA, ostatní - vstupné 410, 380, 350 Kč ** předprodej vstupenek od 25. 11.

čt

27. 2. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme