Divadlo a hudba

UTÍKEJTE, SLEČNO NITUŠ!

Studio Ypsilon koupit vstupenku

Vstupné: 400, 370, 340 Kč

Komorní adaptace slavné Hervého operety Mamzelle Nitouche od slovenského básníka a dramatika Ľubomíra Feldeka, v níž tento autor původní Hervého nápad s převleky, nejrůznějšími změnami a dvojím životem postav dotáhl téměř do absurdních rozměrů. Vytvořil tak předpoklady pro inspirovanou kolektivní spoluhru všech protagonistů na jevišti, tak typickou pro jedinečnou poetiku Ypsilonky. Večer se nese v duchu hravosti, hudebnosti a duchaplnosti, ale ze všeho nejvíc je večerem nespoutané a dobré zábavy. Názory diváků: „Je úlevou zhlédnout inscenaci, která neláká všudypřítomnou komercí, a užít si opravdové, autentické divadlo, které je vtipné, energické, kde jednotlivé tvůrčí složky dávají společně smysl. Skvělí herci, kteří jsou talentovaní v mnoha uměleckých disciplínách (tanec, zpěv …), na jevišti se potkávají napříč vícero hereckými generacemi a bezvadně jim to ladí. Nemá smysl popisovat jednotlivé výkony a jmenovat konkrétně – v této hře jakoby nebylo malých rolí, každý je naprosto zapamatovatelný a jedinečný.“ „Utikejte! A čím skor do Studia Ypsilon. Pokojne so sebou vezmite všetkych svojich pribuznych, priatelov, kamaratov či známych a nechajte sa vniest do rozmarného sveta prenádherných melodií tohto ‚vaudevillovského‘ operetného skvostu. Pohladí vašu dušu, kútiky úst vam dvihne do úsmevu, zdanlivo kontroverzné kontrasty snad vobec nikoho neurazia a miestami sa celkom iste naozaj s chutí zasmejete. Nádherne oblečené, noblesne zatancované, kompaktnost celého súboru akcentuje profesionalitu, možno by to este k dokonalosti chcelo aspoň trochu funkčnú scénu, to však velkoryso prehliadnete. Bravo :-)“

Režie: Peter Oravec. Hrají: Lumíra Přichystalová, Petr Vršek, Jaroslava Kretschmerová, Kryštof Mende / William Valerián, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Jan Bradáč, Martin Bohadlo, Jan Večeřa a Dominik Renč.

středa 5. 2. ** UFFO ** 19:00 ** předplatitelé vstup na abonentky DH, ostatní - vstupné 400, 370, 340 Kč ** předprodej vstupenek od 16. 12.

st

05. 2. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme