Divadlo a hudba

HRDINOVÉ

Komorní divadlo Kalich koupit vstupenku

Vstupné: 370, 340, 310 Kč

UPOZORNĚNÍ!

Náhradní termín bude 20. 9.
Vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, můžete vstupenky vrátit od 6. 5. do 12. 6.

Tři veteráni z první světové války – Gustav, René a Fernand. Žijí spolu v domově důchodců – pravidelně se setkávají na terase svého současného útočiště, vzpomínají na svou minulost a popichují se, aniž tuší, že největší bitva jejich života je teprve čeká. Jeden je cynik s velkým srdcem, trpící strachem z vnějšího světa. Druhý každou chvíli omdlévá kvůli střepině ze šrapnelu uvízlé v jeho hlavě, a není proto schopen vést delší konverzaci. Třetí je pragmatik a opatrný optimista, který se – navzdory svému kulhání – pokouší stát nohama pevně na zemi. Tato trojice se v jednu chvíli rozhodne vzepřít monotónnímu životu „ve výslužbě“, v němž jedinou perspektivu představuje smrt, a společně si naplánují výpravu na kopec na obzoru, na jehož vrcholu se vítr prohání větvemi topolů. Uspějí naši hrdinové v tomto svém posledním životním dobrodružství? A potvrdí pravidlo, že člověk je jen tak starý, jak se cítí?
Respektovaný francouzský dramatik a překladatel Gérald Sibleyras (*1961) je podepsán pod více než 15 celovečerními hrami; české publikum ho bude patrně znát jako spoluautora úspěšných komedií Půldruhé hodiny zpoždění (2006) a Takový malý žertík (2002). Pro francouzská divadla rovněž adaptoval např. Hit - chcockových 39 stupňů či Keyesovy Růže pro Algernon. Dojemnou komedii Vítr ve větvích topolů (2003), kterou v Rytířské uvádějí v české premiéře pod názvem Hrdinové a kterou v anglosaském světě etabloval Tom Stoppard, byla v roce svého vzniku nominována na francouzskou prestižní cenu Molière a o tři roky později získala v Anglii cenu Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku.
Autor: Gérald Sibleyras
Překlad: Jan Cimický
Režie: Petr Slavík
Hrají: Petr Kostka, Jaroslav Satoranský, Miroslav Vladyka

neděle 22. 3. ** UFFO ** 19:00 ** předplatitelé vstup na abonentky DH, ostatní - vstupné 370, 340, 310 Kč ** předprodej vstupenek od 25. 11.

ne

22. 3. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme