Divadlo a hudba

HRDINOVÉ

Komorní divadlo Kalich koupit vstupenku

Vstupné: 370, 340, 310 Kč

Tři veteráni z první světové války - Gustav, René a Fernand. Žijí spolu v domově důchodců - pravidelně se setkávají na terase svého současného útočiště, vzpomínají na svou minulost a popichují se, aniž tuší, že největší bitva jejich života je teprve čeká. Jeden je cynik s velkým srdcem, trpící strachem z vnějšího světa. Druhý každou chvíli omdlévá kvůli střepině ze šrapnelu uvízlé v jeho hlavě, a není proto schopen vést delší konverzaci. Třetí je pragmatik a opatrný optimista, který se - navzdory svému kulhání - pokouší stát nohama pevně na zemi. Tato trojice se v jednu chvíli rozhodne vzepřít monotónnímu životu „ve výslužbě“, v němž jedinou perspektivu představuje smrt, a společně si naplánují výpravu na kopec na obzoru, na jehož vrcholu se vítr prohání větvemi topolů. Uspějí naši hrdinové v tomto svém posledním životním dobrodružství? A potvrdí pravidlo, že člověk je jen tak starý, jak se cítí?

Respektovaný francouzský dramatik a překladatel Gérald Sibleyras (*1961) je podepsán pod více než 15 celovečerními hrami. České publikum ho bude patrně znát jako spoluautora úspěšných komedií Půldruhé hodiny zpoždění (2006) a Takový malý žertík (2002). Pro francouzská divadla rovněž adaptoval např. Hitchcockových 39 stupňů či Keyesovy Růže pro Algernon. Dojemná komedie Vítr ve větvích topolů (2003), kterou Komorní divadlo Kalich uvádí v české premiéře pod názvem Hrdinové a kterou v anglosaském světě etabloval Tom Stoppard, byla v roce svého vzniku nominována na francouzskou prestižní cenu Molière a o tři roky později získala v Anglii cenu Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku.

Autor: Gérald Sibleyras
Překlad: Jan Cimický
Režie: Petr Slavík
Hrají: Petr Kostka, Jaroslav Satoranský, Miroslav Vladyka

neděle 20. 9. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky DH 2019/20, ostatní - vstupné 370, 340, 310 Kč , předprodej vstupenek od 22. 6.

Náhradní termín za představení, které se mělo konat 22. 3. v rámci skupiny Divadlo a hudba 2019/20. 
Vstupenky zůstávají v platnosti. 

ne

20. 9. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme