Vstupné: Bez vstupného

Více: https://www.klarasedlo.com/Stranky/Kontakt.html

ZRUŠENO

Vážení přátelé,
dovolte nám, abychom Vás pozvali do Galerie UFFO na výstavu FILM, KTERÝ NIKDO NEVIDĚL. Svá díla v Trutnově poprvé představí malířka nejmladší generace KLÁRA SEDLO. Slavnostní zahájení proběhne v úterý 12. 1. 2021 od 18:00 za účasti autorky, výstavu uvede ředitel Uffa Libor Kasík.

Klára Sedlo patří k nejvýraznějším malířkám nejmladší generace. Těžištěm její práce je olejová a akrylová malba a vytváření závěsných obrazů. Od roku 2014 do roku 2018 studovala na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru malby Michaela Rittsteina a od roku 2018 do roku 2020 v ateliéru kresby Jiřího Petrboka. Účastnila se více než třiceti kolektivních výstav a v posledních letech realizovala i kolem dvaceti výstav sólových. V díle Kláry Sedlo se potkáváme s okultními motivy, tajuplnými rituály a v neposlední řadě exponovanou ženskou sexualitou. Hlavními postavami obrazů jsou velmi často silné emancipované ženy, v optice autorky čarodějky a múzy. Výstava FILM, KTERÝ NIKDO NEVIDĚL je koncipována jako soubor zastavených scén z neexistujících filmů a dává návštěvníkovi možnost se z ničeho nic objevit uprostřed právě rozehrané zápletky nebo příběhu. Většinou jde o dramatické chvíle, absurdní setkání, osudové zvraty nebo velmi nepravděpodobné zážitky a téměř vždy se jedná o prolnutí reálné skutečnosti s iluzivními prvky. Všechny zobrazované postavy mají svůj předobraz v reálném člověku, což ve spojení se silnou symbolikou jednotlivých děl dodává obrazům ještě další osobnější rozměr. Nechte se vtáhnout do magického světa, který obývají čarodějky, nymfy, satyrové a oddejte se s nimi extatickému vytržení divokých rejů nebo tichému mystickému zážitku.

Kurátor výstavy: Jan Kunze
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje.

13. 1. - 16. 2. ** Galerie UFFO ** otevřeno: pondělí 8:00 - 18:00 hodin, úterý, středa, čtvrtek 8:00 - 16:00 hodin, pátek 8:00 - 14:00 hodin ** vstupné 30 Kč, děti 15 Kč, děti do 3 let zdarma

út

12. 1. 2021

18:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme