Vstupné: 290 Kč, děti do 15 let 190 Kč

Experimentální inscenace zpracovává narušení běžného života příchodem mateřství a přináší skutečný impuls přímo na jeviště, a to v podobě přítomnosti malých dětí performerek. V reálném čase vznikají nečekané situace, narušení představení, a matky vystupují z pevně dané inscenace a reagují na potřeby svých dětí. Tím mění a posouvají dění na jevišti. Divák je vtažen do opravdové, právě vzniknuvší situace, přenáší se nepříjemný pocit, kdy se naplno nemůže soustředit, stále jej něco vyrušuje, nikdy neví, co vše bude možné dodělat, čeho se může naplno účastnit. Rozpohybovávají se v něm emoce, někdy až k úplnému vytočení. Je pohráváno s jeho vůlí ovládnout se - je přenesen do pocitu matek malých dětí.

Do projektu je zapojeno velké množství performerek napříč českými novocirkusovými soubory, a to s různorodým zaměřením - od tance přes pohybové divadlo až po závěsnou akrobacii. Propojením těchto metod vznikne specifické pohybové vyjádření širokého rozsahu. Materiálově se akrobacie zaměří na práci s lanovými stěnami ve tvaru trychtýře, v nich vytvořeným kruhem, zemí a skupinou, soustředit se bude na oproštění se od klasických triků, jednotlivé akrobatické prvky budou podléhat plynulému pohybovému slovníku.

Inscenace staví na materiálu z pohybových laboratoří vedených třemi choreografkami (tanec, nonverbální divadlo, nový cirkus) a ve spojení s akrobatickými disciplínami přináší do českého nového cirkusu ojediněle široký pohybový materiál a vyjádření. To vše pod vedením choreografky a režisérky Martiny Hajdyly Lacové.

Režie a dramaturgie: Martina Hajdyla Lacová
Performerky: Pavla Rožníčková (a Sára), Kateřina Klusáková (a Lionel), Kateřina Petrlíková (a Dorka a Borek), Klára Hajdinová (a Auro), Jiřina Jonáková (a Nela), Veronika Smolková, Karolína Křížková, Michaela Stará, Stéphanie Nyota N'Duhirahe
Pohybové laboratoře: Eliška Brtnická, Cécile da Costa, Markéta Vacovská
Akrobatická supervize: Stéphanie Nyota N'Duhirahe
Produkce: Jana Ada Kubíčková, Pavla Rožníčková
Hudba: Ivo Sedláček

šapitó ** 17:45 ** vstupné 290 Kč, děti do 15 let 190 Kč ** předprodej vstupenek od 17. 5.

so

05. 6. 2021

17:45 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme