Cestopisný pořad

DAGESTÁN, ÁZERBÁJDŽÁN

Neznámé země pod Kavkazem koupit vstupenku

Vstupné: 90 Kč

Cestopisná přednáška Vladimíry Paterové a Jindřicha Budi

U cestovatelů Vladimíry Paterové a Jindřicha Budi padlo po první návštěvě Ázerbajdžánu, země pod Kavkazem a u Kaspického moře, kam nejezdí cestovky rozhodnutí, podívat se do sousedního Dagestánu – země, kam nejezdí vůbec nikdo. Proč? Cestovatelé mají jasnou odpověď.
Spousta lidí se nás ptala: „a kde to vlastně přesně je?“ I my jsme se ptali: „Říkají nám v médiích pravdu? Islámský stát byl poražený, bojovníci IS se vrací do svých rodných zemí, tedy i do Dagestánu“. Nacházeli jsme jen negativní zprávy-v jakém místě vybuchla bomba, kolik je mrtvých, kde koho přepadli a kolik lidí zavraždili. „Chtělo by to přesvědčit se na vlastní oči, jaká je realita v této ruské zemi“, říkali jsme si (a pro jistotu převedli peníze na spořící účty…) Ne, nejsme žádní dobrodruzi, kteří vyhledávají adrenalin v nebezpečí.
Navštívili jsme prosluněnou zemi pod vysokými kavkazskými horami, dagestánské památky vypovídající o bohaté historii této země, úchvatnou krajinu nedotčenou turistickým ruchem s velice příjemnými a přátelskými lidmi. Dobrodružná byla už samotná cesta do Dagestánu – jezdíme totiž výhradně místní dopravou nebo stopem. Zavedeme Vás do Derbentu u Kaspického moře, do hlavního města Machačkaly, opuštěné vesnice Gra v kavkazských horách i do nejvýše položené vesnice v Evropě ázerbájdžánského Xinaliqu, nebo do kavkazského městečka Akhti.  Příhody ze setkání s dagestánskými obyvateli Vás přesvědčí, se jedná o jeden z nepohostinnějších národů.

UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 90 Kč ** předprodej vstupenek od 18. 10.


Vážení návštěvníci,
připomínáme podmínky pro vstup do Uffa a kina Vesmír (t. č. na ZŠ Mládežnická):
- certifikát MZ o prodělaném očkování na Covid-19, od poslední dávky minimálně 14 dní
nebo
- certifikát o prodělání nemoci Covid-19 (ochranná lhůta je 180 dní)
- ochrana dýchacích cest (minimálně respirátor FFP 2)
Respirátor si můžete zakoupit na Inforecepci UFFO a v pokladně kina.
Ochranu úst si, prosíme, zanechte po celou dobu představení.

Děkujeme za pochopení a dodržování výše uvedeného :-)

po

22. 11. 2021

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme