Vstupné: 390 Kč

Více: https://www.jazzinec.cz

Proměnlivé lámané beaty a slabost pro hymnické melodie přispívají k nezaměnitelnému zvuku GoGo Penguin. Kapela je považovaná za jednu z nejzajímavějších, které se na britské scéně v posledních letech objevily.
Svými melodickými linkami a sofistikovanou harmonií GoGo Penguin připomínají typické klavírní trio vycházející z jazzu a klasiky, rytmy však čerpají spíše z elektronické hudby. Právě tímto setkáním protikladů si kapela vysloužila nálepku post-jazzová. Byť kritici nad samotnou existencí subžánru post-jazz rádi vedou sáhodlouhé diskuze, zároveň se shodují, že akusticko-elektronický zvuk GoGo Penguin je vzrušující a vytváří působivou a emocemi nabitou hudbu. Ta čerpá z opojné kombinace vlivů od umělců jako Brian Eno, John Cage či Squarepusher, ale i z atmosféry deštěm zmáčených šedivých ulic Manchesteru. Znějí v ní prvky rocku a minimalismu, stejně jako trip hopu a další klubové taneční hudby.
Pianista Chris Illingworth, kontrabasista Nick Blacka a bubeník Rob Turner zkrátka vytvářejí hudbu pro srdce, hlavu i nohy. To ostatně potvrzuje i jejich poslední album A Humdrum Star vydané u prestižního vydavatelství Blue Note Records.

Národní dům ** 19:00 hodin ** 390 Kč ** předprodej vstupenek od 22. 11.

 

st

04. 5. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme