Vstupné: 290 Kč

The Survivors
Nové české trio složené ze špičkových hráčů Jirky Slavíka, Jirky Levíčka a Jakuba Tenglera, kteří ale k velkému překvapení hrají i na jiné nástroje, než na které jsme u nich zvyklí. Nechte se překvapit, neboť kontrabasista Jirka Slavík, který je firemním hráčem výrobce strun D'AddarioStrings a učitelem na jazzových akademiích HAMU a JAMU s sebou basu nebere.
Ale není to jen neobvyklý nástrojový park. The Survivors se nechávají inspirovat hudbou, která již prošla testem času v domácích vodách i v zemích jako je Brazílie či Ghana a vytvářejí vlastní hudební mix vycházející jak z groovujících rytmů, tak z osobitě přetvořených dětských melodií a nápěvů. Jejich debutová deska Děti a rodiče je výrazně poznamenaná jak čerstvým rodičovstvím dvou členů kapely, tak dobou covidovou, kdy nebylo možné trávit čas jinak než v kruhu rodinném.
"Přeživší" vznikli v Praze v roce 2017, a to původně pod jménem Open Office. Poté, co na ně během prvního zahraničního open air koncertu v Saudské Arábii spadla světelná rampa, se jméno kapely změnilo do nynější podoby. Autorská hudba tohoto seskupení je inspirována celou řadou hudebních žánrů - od brazilské a africké tradiční hudby po jazz či písňovou tvorbu. Kapela se snaží přímočaře komunikovat dětskou radost ze společného muzicírování s nadějí, že ji nakonec všichni přeživší posluchači budou brát vážně.

The Sound Pack
Jazzové vokální kvarteto, které v roce 2016 založil Marcin Wawrzynowicz. Skupinu tvoří zkušení a uznávaní hudebníci, absolventi a lektoři jazzových ústavů na hudebních akademiích v Katovicích, Vratislavi a Poznani - Joanna Świniarska, Katarzyna Mirowska, Małgorzata Biniek a Marcin Wawrzynowicz. Vokalisté jsou výherci různých mezinárodních i polských jazzových soutěží. Jejich portfolia zahrnují vlastní alba i účast na mnoha festivalech jazzové hudby. Myšlenka kvarteta odkazuje na tradici amerických pouličních vokálních souborů swingové éry i na modernější a velmi dobře známé skupiny jako jsou Manhattan Transfer nebo New York Voices. Repertoár skupiny zahrnuje americké jazzové standardy i skladby v polštině ve vlastních úpravách.

KSBM ** 19:00 hodin ** vstupné 290 Kč ** předprodej vstupenek od 24. 1.

čt

17. 2. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme