Činoherní divadlo A

LAKOMEC

Klicperovo divadlo Hradec Králové koupit vstupenku

Vstupné: 420, 390, 360 Kč

Povedená rodinka v legendární francouzské komedii. Harpagon, lichvář chorobně závislý na mamonu, je scho - pen vydělat všelijakými praktikami hodně peněz a tyto peníze chránit jako oko v hlavě proti celému světu. Jeho děti, které nic neumějí, zase nehodlají hnout prstem, ale chtějí si užívat všech atrakcí života, a proto se jim otcovy peníze náramně hodí. A pokud jde o peníze, musí jít láska, rodina a úcta stranou. Pokud jde o pení - ze, všichni bezostyšně lžou, podvádějí, ubližují a kradou. Pokud jde o peníze, jde víc než o život. A pokud jde o peníze, je o zábavu postaráno. Kdo si přivlastnil proti vůli majitele legendární kasičku? Harpagonova dcera Eliška, syn Kleantes, servilní správce Valér, mazaný sluha Štika, chudá Mariana, hubatá Frosina, kočí Jakub nebo snad starý Anselm? Kam zmizely penízky, ty chudinky penízky? Rozbušku nejznámější Moliérovy komedie tvoří dva generační postoje. Starý, despotický, konzervativní. Proti mladému, bezohlednému a nezodpovědnému. Maniakální touha po penězích a podvod jako legitimní řešení problému byly aktuálním tématem už v roce 1668, pojďme se tomu společně s největším francouzským dramatikem vysmát i dnes! „Oloupili mě o vás, vy moji hodní přátelé, a já, připraven o vás, já jsem s vámi pozbyl své jediné podpory, své útěchy, své radosti. Jsem hotov a nemám na tomto světě již co pohledávat. Bez vás nemohu žít. Je se mnou amen, jsem u konce svých sil, umírám, jsem mrtev, jsem pohřben!

Autor: Moliére
Překlad: Vladimír Mikeš (s použitím části překladu E. A. Saudka)
Režie: Michal Hába
Dramaturgie: Martin Satoranský
Hudba: Jindřich Čížek
Výprava: Adriana Černá
Light design: Viktor Tichopád

Hrají: Filip Richtermoc, Kryštof Bartoš, Natálie Holíková, Matěj Anděl, Anna Peřinová, Helena Korejtková, Zora Valchařová-Poulová, Miroslav Zavičár, František Staněk

UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDA, ostatní - vstupné 420, 390, 360 Kč ** předprodej vstupenek od 28. 2.

 

 

st

30. 3. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme