Nové divadlo

BRAVE NEW LIFE

Cooltour/Tabačka Kulturfabrik koupit vstupenku

Vstupné: 370, 340, 310 Kč

Strhující představení na hraně divadla, tance a vizuálního koncertu!

Chcete poznat pravdu? Ministerstvo pravdy ji má. Ministerstvo pravdy vám zajistí krásný nový život, ochrání vás před dezinformacemi a konspiracemi. Neboť svět se dělí na vítěze a poražené, východ a západ, sever a jih, nuly a jedničky. A to, co není pravda, to je lež, nebo hoax.

Člověk z masy - Solus, přichází na Ministerstvo pravdy, aby našel své místo ve světě. Představitelka moci Hygiea a její komando tvořené Trollem a Die Machenshaft mu pomáhají zorientovat se při hledání pravdy v záplavě informací a v duálním světě tvořeném potvrzením a zamítnutím podložených či nepodložených zpráv. Není více o co bojovat. Společnost, které jde o vyšší zájmy a dobro, zaniká, jistoty se hroutí a také zem může být plochá.

Svět tvoří izolovaní jednotlivci, kteří znají pouze jednu odpověď, a tou je společná pravda, kterou mají všichni. Neklasický divadelní text se opírá o příspěvky z internetových diskusí a stránek, a tvoří tak metatext složený ze shitstormu, ve kterém se dnešní člověk ztrácí.

Koncept: Peter Radkoff. Text: Michaela Zakuťanská. Režie: Jozef Vlk. Choreografie: Stanislava Vlčeková. Visual design: Jakub Pišek. Scénografie: Peter Radkoff. Světelný design: Ints Plavnieks. Zvuk: Pavel Vitt. Hudba: Ladislav Pálmai, Marek Žilinec. Kostýmy: Katarína Latócky. Hrají: Michal Noga, Zuzana Psotková, Jana Ryšlavá, Daniel Raček. Hlas: Martin Šalacha.

Produkce: MOVE Ostrava a Tabačka Kulturfabrik n.o.
Představení vzniklo v rámci programu Creative Europe, dále bylo podpořeno Ministerstvem kultury ČR a Statutárním městem Ostrava.
Vznik představení a turné z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia.


středa 20. 4. ** UFFO ** 19:00 ** předplatitelé vstup na abonentky ND, ostatní - vstupné 370, 340, 310 Kč ** předprodej vstupenek od 21. 3.

st

20. 4. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme