Vstupné: 390, 360, 330 Kč

Kateřina Englichová patří k výrazným osobnostem evropského interpretačního umění. Je držitelkou ceny Prague Classic Award 2018, spolupracovala s významnými umělci a soubory, jak v zahraničí (Mstislav Rostropovič, Carol Wincenc, Gerard Causé, Cindy Phelps, Robert Davidovici, Michael Kofler), tak u nás (Josef Suk, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Jitka Hosprová, Škampa kvarteto, Bennewitzovo kvarteto, Pražákovo kvarteto, Kvarteto Martinů, Pavel Haas Quartet, Mucha Quartet, Ensemble 18+, Ensemble Inégal, Pražský filharmonický sbor, Kühnův dětský sbor, Boni Pueri).
Na podzim 2018 byla členkou poroty v největší světové soutěži Israel Harp Competition. V sezoně 2022 se stala residenčním umělcem festivalu Za poklady Broumovska, kde se představila hned třikrát: s Filharmonií Hradec Králové, s mezzosopranistkou Markétou Cukrovou a v sólovém recitálu.
Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Jakubem Hrůšou, Jiřím Bělohlávkem, Zdeňkem Mácalem, Kasparem Zehndrem, Petrem Vronským, Ondřejem Kukalem, Pietari Inkinenem a dalšími. Několik let hrála s Filadelfským symfonickým orchestrem a měla možnost pracovat s dirigenty, jako jsou Simon Rattle, Claudio Abbado, Riccardo Muti, Wolfgang Sawallish, Michael Tilson Thomas, Seiji Ozawa.
Zúčastnila se festivalů Tanglewood Music Festival (USA), Tucson Music Festival (USA), Red Sea Festival (Izrael), Pacific Music Festival (Japonsko), Festival Marnach (Lucembursko), Carintischer Sommer (Rakousko), Sarajevská zima (Bosna a Hercegovina), Festival Mitte Europa, Pražské jaro, Pražský podzim, Dvořákova Praha.

Program: G. F. Händel, A. Hasselmans, C. Debussy, Z. Fibich, A. Dvořák, F. Godefroid, L. S. Caramellino, H. J. Trneček

Patron koncertu: Komerční banka, a.s.

čtvrtek 20. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 390, 360, 330 Kč ** předprodej vstupenek od 19. 9. 


Projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Kralovehradecky Kraj

čt

20. 10. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme