Činoherní divadlo B

SHIRLEY VALENTINE

Agentura ADF koupit vstupenku

Vstupné: 590, 540, 490 Kč

Ve hře Shirley Valentine použil W.Russell nový žánr : one woman show. Po jejím úspěšném uvedení v Liverpoolu se v roce 1988 hra přenesla do Londýna a v následujícím roce touto hrou debutoval na Broadwayi, kde během 9 měsíců dosáhla 324 repríz. V roce 1989 upravil hru na filmový scénář a stejně tak jako divadelní hra i její filmová adaptace získaly mnoho cen a nominací, např. Cena Laurence Oliviera za Nejlepší komedii, BAFTA za nejlepší scénář, cena TONY za nejlepší hru, nominace na Zlatý Globus za nejlepší komedii, atd.

Dnes má W.Russell na svém kontě přes dvacítku divadelních her, mnohé z nich jsou zfilmovány nebo mají televizní podobu. A jelikož se W.Russell věnuje také písňové tvorbě, píše si také hudbu ke většině svých her a muzikálů. Částečně autobiografická hra o kadeřnici a jejím učiteli Educating Rita mu přinesla slávu, stejně tak jako Blood Brothers a Shirley Valentine.

Russellova díla jsou zajímavá nejen proto, že mají regionální kolorit a atmosféru Liverpoolu, ale ukazují problémy, které se mohou dotýkat každého z nás. Každý si v jeho hrách může nalézt něco ze svého života, něco s čím se může ztotožnit.

 O této hře se nedá mnoho napsat. To prostě MUSÍTE VIDĚT!!! Bravurní herecký koncert Simony Stašové Vás doslova přimrazí do sedadel. Budete s němým úžasem a otevřenou pusou zírat na jeviště a hltat každý její pohyb, každé gesto, každé slovo. Z jeviště na Vás bude zářit to, čemu se říká opravdový kumšt.

pátek 14. 10. ** UFFO ** 19:00 ** předplatitelé vstup na abonentky ČDB, ostatní - vstupné 590, 540, 490 Kč ** předprodej vstupenek od 19. 9.

14. 10. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme