Vstupné: 390, 360, 330 Kč

VESNA je dívčí kapela zpěvačky a textařky Patricie Fuxové, kterou si vybrala jako „předskokana“ i norská zpěvačka Aurora. V listopadu 2018 Vesna vydala debutovou desku Pátá bohyně, za kterou získala nominaci Ceny Anděl na Objev roku. Na albu vyšel mj. i společný duet Patricie a Vojtěcha Dyka.
Na podzim 2019 Vesna odjela své první klubové turné #MyaVy po Čechách a Slovensku a měla vystoupit na největších českých festivalech. Čas karantény nakonec využila k tvorbě nové desky Anima, kterou si utvrzuje své místo na popové scéně, přičemž si zanechává pro ni charakteristickou folkovou duši a snovost.
Pro Vesnu je příznačná silná vizuální stránka, která se zračí i v nápaditých kostýmech. V kapele dále hrají Bára Šůstková, Olesya Ochepovskaya, Markéta Vedralová a Tereza Čepková. Skupina má za sebou také projekt Vesna show, jedinečné propojení s orchestrem a kreativním a tanečním týmem diVize. V rámci Vesna show (2018) s Vesnou vystoupili i speciální hosté: Vojtěch Dyk, Věra Martinová, Terezie Kovalová, Casey Driessen, Yellow Sisters aj. V minulosti Vesna rovněž spolupracovala s Filharmonií Hradec Králové.
UNIQUE QUARTET se poprvé objevil na scéně v roce 2016 a ihned od svého vzniku začal intenzivně spolupracovat s osobnostmi současné populární scény a koncertovat s vlastním programem, který obsahuje především úpravy popových, rockových a filmových skladeb.
V uplynulých letech se zúčastnil nahrávání CD, singlů nebo klipů Ewy Farne, Karla Gotta, Anety Langerové, Václava Noida Bárty, Lenny, Jana Smigmatora, Jitky Zelenkové, Barbory Mochowé, kapel Lucie, Chinaski, Zrní, Lake Malawi, Mirai a dalších. Na koncertních pódiích doprovázel, kromě již zmíněných: Moniku Absolonovou, Radku Fišarovou, Dashu, Barboru Polákovou, Martu Jandovou, Ondřeje Gregor Brzobohatého, Evu Burešovou, Báru Basikovou, Lenku Dusilovou, kapelu Vertigo, dívčí skupinu Vesna a mnoho dalších.

Program: průřez deskami Pátá bohyně a Anima

Patron koncertu: Ekologický rozvoj a výstavba s.r.o.

úterý 18. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 390, 360, 330 Kč ** předprodej vstupenek od 19. 9.


Projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Kralovehradecky Kraj

út

18. 10. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme