Trutnovský podzim

IVAN ŽENATÝ - housle

a Podkrkonošský symfonický orchestr s dirigentem Josefem Kurfiřtem koupit vstupenku

Vstupné: 420, 390, 360 Kč

Houslový virtuos Ivan Ženatý opakovaně hostuje se slavnými mezinárodními tělesy jako je BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orchesta Nacional de Madrid, ale i předními českými orchestry jako je Česká filharmonie, FOK či Symfonický orchestr Českého rozhlasu.
Velkou pozornost vzbuzují také jeho sólové a komorní projekty (kompletní Bachovy sólové sonáty či Beethovenovy a Brahmsovy sonáty z posledních sezón). Svým mimořádně bohatým repertoárem zahrnujícím přes padesát houslových koncertů oslovuje široké publikum, aniž by na okamžik opustil svět klasické hudby. Kromě samozřejmé technické perfekce bývá oceňován jeho vkus pro styl a podmanivá krása tónu.
Nahrávky Ivana Ženatého vzbuzovaly vždy nadšený ohlas u posluchačů i hudebních kritiků. Po celou dobu umělecké činnosti je patrná koncentrace na souborná díla velkých autorů jako jsou Telemann, Bach, Mendelssohn, Schumann, Schulhoff nebo Dvořák.
Josef Kurfiřt roku 2016 absolvoval na Pražské konzervatoři v oborech klasický zpěv a dirigování. Již během studií spolupracoval s Talichovou komorní filharmonií, Filharmonií Hradec Králové a Vysokoškolským uměleckým sborem Univerzity Karlovy. Je stálým hostem Moravskoslezské sinfonietty, spolupracuje s Kühnovým smíšeným sborem a Českým národním sborem. Byl finalistou mezinárodní dirigentské soutěže Ernö Lanyi 2021. V pražském Rudolfinu vystoupil v sérii koncertů s Filmovou filharmonií.
Podkrkonošský symfonický orchestr je amatérské těleso sídlící v Semilech a sdružuje přes 80 amatérských i profesionálních hudebníků, kteří přijíždějí každý týden na zkoušky z širokého okolí. Repertoár tvoří převážně klasická hudba 19. a 20. století, ale také populárnější žánry, filmová hudba apod.

Program: B. Smetana - Předehra k opeře Tajemství, Z. Fibich - Pochod z melodramu Smrt Hippodamie, A. Dvořák - Slovanská rapsodie č. 1 D dur, J. Fučík - Valčík Dunajské pověsti, L. van Beethoven - Romance F dur pro housle a orchestr, M. Bruch - Koncert g moll pro housle a orchestr

Patron koncertu: AUTOSTYL a.s.

čtvrtek 17. 11. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 420, 390, 360 Kč ** předprodej vstupenek od 26. 9. 


Projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Kralovehradecky Kraj

 

 

čt

17. 11. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme