Trutnovský podzim

RICHARD SAMEK - tenor - ZRUŠENO

DAVID ŠVEC - klavír koupit vstupenku

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENO!

Peníze za vstupenky zakoupené online se vám automaticky vrátí na účet. Vstupenky zakoupené na naší pokladně či TIC Trutnov vracejte na Inforecepci UFFO do 11. 11. 


 

Richard Samek je absolventem Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, obor operní zpěv ve třídě prof. Anny Barové. Po zakončení studia soukromě studoval u Natalie Romanové. Je laureátem řady mezinárodních soutěží. V roce 2006 debutoval na jevišti Národního divadla v Brně.
V současné době je stálým hostem Národního divadla v Praze a vystupuje v rolích jako Werther (J. Massenet), Rodolfo (La bohéme), Princ (Rusalka), Belmonte (Únos ze serailu), Tamino (Kouzelná flétna), Don Ottavio (Don Giovanni), Alfredo (La traviata). Pravidelně vystupuje v Divadle J. K. Tyla v Plzni, v Národním divadle Brno, v Národním divadle moravskoslezském a ve Slovenském národném divadle v Bratislavě.
Hostoval v L’Opéra de Reims, L’Opéra de Limoges, Opéra de Rennes a Staatsoperette Dresden, kde ztvárnil mnoho hlavních rolí. V Anhaltisches Theater Dessau vystupoval jako Jirka v opeře Čert a Káča (A. Dvořák). Hostoval v Theater Magdeburg jako Don Manuel v německé premiéře Fibichovy Nevěsty messinské, v roli Fausta v Gounodově stejnojmenné opeře a ve Staatsoper Hannover jako Princ ve Dvořákově Rusalce či jako Rodolfo v Pucciniho La bohème. V Aalto-Musiktheater Essen vystoupil v roli Jeníka z opery Prodaná nevěsta a jako Don Anchise v Mozartově opeře La finta giardiniera. Jako Jeník z Prodané nevěsty vystoupil v Semperoper Dresden.
David Švec studoval hru na klavír a dirigování nejprve na Konzervatoři v Českých Budějovicích a poté na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Již během studia působil v Janáčkově opeře v Brně, kde dirigoval řadu operních i baletních titulů.
Jako klavírista již od roku 1998 spolupracoval s Pražským komorním orchestrem, je vyhledávaným komorním hráčem, natočil řadu snímků na CD i pro Český rozhlas. Pravidelně spolupracuje s předními českými pěvci, například s Evou Urbanovou, Adamem Plachetkou nebo Kateřinou Kněžíkovou. V září 2003 nastoupil do opery pražského Národního divadla, od roku 2011 je zde ve stálém dirigentském angažmá. V lednu 2022 se stal šéfdirigentem Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Spolupracoval s většinou českých symfonických orchestrů. Ze zahraničních hostování lze uvést zejména spolupráci na nastudování oper Její pastorkyňa v barcelonském Teatro Liceo, Věc Makropulos v Opera national de Paris a ve Wiener Staatsoper, Liška Bytrouška v Lyonu, ve Vídni a v Glyndebourne, Rusalka v Barceloně, v Paříži a v Theater an der Wien, Veselá vdova v Paříži. Od roku 2017 spolupracuje též se Slovinským národním divadlem v Lublani.

Program: operní árie

úterý 8. 11. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 370, 340, 310 Kč ** předprodej vstupenek od 26. 9.


Projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Kralovehradecky Kraj

út

08. 11. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme