Vstupné: 320 Kč

Terezie Kovalová se narodila v roce 1989 v Ostravě. V 8 letech začala hrát na violoncello a zpívat. Studovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě (2004–2009) u doktora Jiřího Hanouska. Hru na violoncello vystudovala také na Pražské konzervatoři (2009–2011) u prof. Miroslava Petráše. Na pražské HAMU získala bakalářský a magisterský titul v oboru hudební management u prof. Jiřího Štilce.
Hrála v orchestru Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia Ostrava, se symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře pod taktovkou Jiřího Bělohlávka zahájila Pražské jaro. Spolupracuje se spoustou hudebníků na projektech české i zahraniční hudební scény. Dlouhodobě hraje se svou kamarádkou Vladivojnou La Chia nebo s Borisem Carloffem, spolupracovala rovněž s Davidem Stypkou.
S projektem Vivaldianno Michala Dvořáka hraje po celém světě. Je také nedílnou součástí kapely Zvíře jménem Podzim. S Adamem Vopičkou společně tvoří skupinu Calm Season. Od roku 2011 vyučuje hru na violoncello na ZUŠ Charlotty Masarykové. Věnuje se také modelingu.

Program: J. S. Bach, S. Lee, P. Helebrand, skladby se zpěvem z tvorby T. Kovalové, improvizace s pomocí looperu

Partner: Vodovody a kanalizace Trutnov, a.s.

úterý 15. 11. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin ** vstupné 320 Kč ** předprodej vstupenek od 26. 9.


Projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Kralovehradecky Kraj

 

út

15. 11. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme