Činoherní divadlo A

VIŠŇOVÝ SAD

Těšínské divadlo, Český Těšín koupit vstupenku

Vstupné: 590, 540, 490 Kč

Více: https://www.tdivadlo.cz/hra/visnovy-sad

Hra o nesplněných touhách a snech

Ljubov Andrejevna Raněvská se s dcerou Aňou a bratrem Gajevem vrací z Paříže, kam odjeli po tragické smrti syna Gríši. K návratu je přiměl nejen nedostatek financí, ale i nutnost řešit situaci se zadluženým statkem, o nějž se přesto svědomitě stará nevlastní dcera Raněvské Varja. Statek má být prodán i s krásným višňovým sadem. Přítel rodiny Lopachin jim radí, ať sad nechají vykácet a pozemek pronajmou chatařům. Jeho návrh se ale Raněvské ani Gajevovi vůbec nezamlouvá, odmítají rozprodat svou minulost. Pobyt v rodném sídle v každém z nich vyvolává sentimentální myšlenky. Neustále hovoří o tom, jak jim na višňovém sadu záleží, ale nejsou schopni udělat nic pro jeho záchranu. A ve chvíli, kdy je sad prodán, jsou svým způsobem rádi, že za ně někdo problém vyřešil, byť je to na úkor rozpadající se rodiny, která panství opouští a nevědomky tam zanechávají jen starého nemocného sluhu Firse.
Višňový sad je hra o lidech, kteří na sebe mluví, ale navzájem se neposlouchají, je to hra o lidech, kteří milují, ale nechtějí nebo si to neumějí říct, je to hra o rozkladu rodiny, společnosti i o nových nadějích… Je to hra o nás.

Autor: Anton Pavlovič Čechov
Režie: Petr Kracik
Překlad: Leoš Suchařípa
Scéna: Jaroslav Milfajt j.h.
Kostýmy: Marta Roszkopfová j.h.
Pohybová spolupráce: Gabriela Klusáková j.h.
Dramaturgie: Alice Olmová
Hrají: Jolana Ferencová, Eliška Adamovská/Petra Sklářová, Zdeněk Hrabal, Tomasz Władysław Przybyla, Ondřej Frydrych/Zdeněk Klusák, Miloslav Čížek/Miroslav Liška, Adéla Krulikovská/Lenka Waclawiecová, Tomáš Hába/Jiří Krupica, Bára Vidomská, Vítězslav
Kryške, Denis Kuboň/Petr Sutorý, Dominik Grácz, Barbora Sedláčková j.h.

úterý 22. 11. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDA, ostatní - vstupné 590, 540, 490 Kč ** předprodej vstupenek od 24. 10.

út

22. 11. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme