Nové divadlo

PLEASE LEAVE A MESSAGE

Divadlo Continuo koupit vstupenku

Vstupné: 390, 340 Kč

Více: https://www.continuo.cz/please-leave-a-message/

Taneční a fyzické divadlo

Ve chvíli, kdy si na počátku člověk uvědomil sama sebe, zděsil se. Spatřil svoji smrtelnost i konečnost nekonečného vesmíru. A hned poté, snad ze strachu, snad v bláhové naději na možnost zapomnění, snad ze závrati vědomí, se dal do tance. A pak obtiskl svoji dlaň na zeď jeskyně, aby zůstala alespoň stopa jeho pomíjivosti. Aby zanechal zprávu: „Byl jsem tady, tančil jsem.“

Každým pohybem, který učiníme, vytváříme svět a necháváme za sebou stopu. Pohyb těla na samé hranici fyzických možností, černé dominantní plochy a bílé trajektorie, jež vytvářejí pohybovou, výtvarnou a hudební kompozici, ve které fyzické divadlo střídají výtvarné obrazy, komika tragiku, vertikalita se mění v horizontalitu a naopak. A na konci vlastně nevíme, co je dole a co nahoře, kdo uvnitř, kdo venku a hlavně, proč žijeme ve světě, ve kterém už „nehledáme pravdu, ale jen potvrzení vlastních předsudků“. Ve světě, ve kterém se necítíme doma, přesto že jsme si ho sami vytvořili, a každodenním opakováním naučených trajektorií jen znovu a znovu potvrzujeme jeho hranice.

Režie: Pavel Štourač
Asistent režie: Sara Boccini
Scénografie: Martin Janda
Kostýmy: Helena Štouračová
Hudba: Elia Moretti, Lucie Páchová
Pohybová spolupráce: Corinna Vitale
Světelný design: Jiří Šmirk
Produkce: ART Prometheus
Účinkují: Sara Boccini, Sean Henderson, Ludmila Ješutová, Ivan Vanko, Angela Nwagbo

úterý 6. 12. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ND, ostatní - vstupné 390, 340 Kč ** předprodej vstupenek od 7. 11.

út

06. 12. 2022

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme