Více: https://www.jazzinec.cz/International-Music-Festival-Trutnov.html

Pokud slyšíte dvě kytary hrající spolu a zjistíte, že to je jen jedna, pak hraje Pasquale Grasso. Původem italský, v New Yorku žijící hráč okouzlil Pata Methenyho unikátní nástrojovou technikou. Její výjimečnost spočívá v tom, že nenavazuje výhradně na odkaz jazzových kytaristů, ale též na školu klasické kytary i na průkopníky bebopu jako Charlie Parker a Dizzy Gillespie. V roce 2015 zvítězil v mezinárodní jazzové kytarové soutěži Wese Montgomeryho v New Yorku. Na nahrávkách vydaných na Sony Masterworks nabízí Pasquale dechberoucí úpravy standardů i repertoár Thelonia Monka, Buda Powella a Charlieho Parkera.

„Pasquale Grasso je nejlepší kytarista, jakého jsem v životě slyšel," prohlásil o něm Pat Metheny. „Nejčastěji teď slýchávám kytaristy, kteří znějí trochu jako John Scofield či Bill Frisell. Pasquale hraje úplně jinak. Čerpá z dřívější jazzové éry, kterou staví do zcela nové perspektivy. Pasquale Grasso vyrůstal v jazzové rodině. Zatímco otec ho seznámil s jazzovou klasikou, starší bratr Luigi, respektovaný saxofonista, ho inspiroval k aktivní hudební dráze. Oba bratři se narodili a vyrůstali v italském vnitrozemí u Neapole. I když rodiče nebyli hudebníky, své syny brali na koncerty i festivaly jako Umbria Jazz."

Dnes žije tento lehce přes třicet let starý muzikant v New Yorku, odkud vyráží na koncerty po celém světě. Jednou ze zastávek bude i Praha a Trutnov. Pokud to nestihnete, tak nevadí, každé pondělí (s železnou pravidelností) vystupuje Pasqualle se svou kapelou v clubu Mezzrow na rohu 7. Avenue a 10. Street na spodním Manhattanu. Odtud si v polovině ledna odskočí zahrát i na Jazzinec!

středa 18. 1. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin

st

18. 1. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme