Nové divadlo

BALETKY

Spitfire Company koupit vstupenku

Vstupné: 440, 390, 350 Kč

Více: https://www.spitfirecompany.cz/repertoar/BALETKY

Scénický multimediální projekt

Rebelie, jediné možné východisko, jak se utkat s dusivou nesvobodou? Být produktem systému. Výkonné kolečko, které se nesmí porouchat, nesmí vybočit, nesmí dokonce ani příliš excelovat. Stát, systém, instituce, škola, vzdělání, zaměstnavatel. Všichni chtějí mít „perfektního“ zaměstnance, produkujícího poslušný a bezpečný výrobek - slepou verzi sebe sama. Stejnokroj, stejnomyšlení, stejnomožnosti. V tomhle příběhu je to stejnodres, stejnodrdol, stejnopiškoty a stejnopohyby zabitých dětských dušiček.
Scénický multimediální projekt je abstraktním ponorem do duše dívky bojující proti despotickému, dogmatickému systému a ztrátě vlastní identity. Za doprovodu bizarního a černého humoru, živé hudby, rytmizovaných textů a fyzické exprese sledujeme člověka zápasícího se zaslepenou poslušností, sebedestrukcí a strachem nedostát svému snu. Baletky jsou příběhem všech, kteří odmítají být zkrocená medvíďata.

Koncept, performance: Miřenka Čechová
Hudba: Martin Tvrdý
Hudba live: Mary C
Dramaturgie: Martina Kinská
Video: Tereza Vejvodová
Animace: Linda Arbanová
Kostýmy a objekty: Eva Matoušová
Scénografie a výprava: Eva Matoušová, Petr Boháč, Honza Tomšů
Režijní a herecká spolupráce: Tereza Dočkalová, Janka Ryšánek Schmiedtová
Světelný design: Filip Horn

úterý 21. 2. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ND, ostatní - vstupné 440, 390, 350 Kč ** předprodej vstupenek od 21. 11.

 

út

21. 2. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme