Vstupné: 390 Kč

Více: https://www.jazzinec.cz

Mladá zpěvačka Andrea Šulcová vydala na sklonku loňského roku debutové autorské album „Opportunities“. Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství. Producentem alba je Petr Ostrouchov a členy kapely jsou spolu s ním muzikanti z okruhu Blue Shadows - kytarista Josef Štěpánek, basisté Jaromír Honzák a Matěj Belko, bubeník Martin Novák a pianista Vít Křišťan, kteří se podíleli na nedávných albech Vladimíra Mišíka nebo Mirka Kemela a z nichž někteří jsou též členy koncertní kapely A. Šulcové. Ve svých písních Andrea reflektuje velmi osobní a intimní prožitky z posledních čtyř let svého života, během nichž překonala vážnou nemoc a na delší dobu musela pozastavit svou profesní činnost. „Album je přirozeným vyústěním období, kdy se potřeby člověka sníží na úplné minimum, kdy se rodina i přátelé dokážou semknout, poskytnout láskyplnou náruč a kdy v sobě člověk začne zcela přirozeně a nerušeně objevovat to, co by v hloubi duše opravdu chtěl,“ říká o vzniku svých písní.
Andrea se na vlastní písňovou tvorbu soustředila poté, co absolvovala jazzová studia v Praze i v Grazu a na hudební scéně se etablovala jako vyhledávaná flétnistka (Concept Art Orchestra). Svým způsobem se tak vrátila do dětství a plní si své dávné sny: „Jako malá jsem denně zpívala a hrála na flétnu i na kytaru. Měla jsem doma dokonce mikrofon připevněný k psacímu stolu a podomácku vyrobené kombo. Učila jsem se písně od Dixie Chicks, Allisson Krauss nebo Norah Jones. Touha psát a hrát své písně lidem přišla až s nabytými zkušenostmi. Zjistila jsem, že je to něco, co mě dokáže obrovsky naplnit entuziasmem a opravdovou, až dětskou radostí. A když přichází odezva a zájem od lidí okolo mě, ať už z řad kolegů muzikantů nebo z publika, je to nádherný bonus a nepopsatelně všeobjímající pocit.“
Témata spojená s nacházením životních hodnot skrze přelomové životní období předává Andrea Šulcová ve svých písních upřímně a přímočaře, avšak způsobem optimistickým a radostným. Dojem, že posloucháme písně, které jsou nám důvěrně blízké a jejichž melodie utkví po prvním poslechu, dokládá její výjimečné pěvecké kvality a songwriterský talent.

Andrea Šulcová - zpěv, kytara
Jakub Juránek - kytara, zpěv
Vít Křišťan - piano, zpěv
Jaromír Honzák - basa
Martin Novák - bicí, zpěv

čtvrtek 23. 2. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin ** vstupné 390 Kč ** předprodej vstupenek od 13. 2.


Pořadatel: Alternativa pro kulturu, z. s.
Spolupořadatel: UFFO za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR
Festival se koná pod záštitou starosty města Trutnova
Ing. arch. Michala Rosy a Rady Královéhradeckého kraje.

čt

23. 2. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme