Divadlo a hudba

ŠAKALÍ LÉTA

Těšínské divadlo, Český Těšín koupit vstupenku

Vstupné: 590, 540, 490 Kč

Více: https://www.tdivadlo.cz/hra/sakali-leta

Muzikál plný hitů

Příběh o dospívání a konfrontaci s autoritou, příběh o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o fantazii, příběh o životě lidí v tehdejší době, o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti. Šakalí léta zachycují zcela osobitým způsobem život mladých lidí na sklonku 50. let. Do tehdejší pražské všednodennosti přichází Bejby, „chuligán odjinud“. Je barevný, svěží, svérázný, osobitý a vnáší rytmus rock-and-rollu do pevně zakotveného maloměstského života.
Námětem pro známé filmové zpracování Jana Hřebejka a Petra Jarchovského (1993) se stala stejnojmenná povídka Petra Šabacha z knihy Jak potopit Austrálii. A stejně jako ve filmu nebudou chybět písně Ivana Hlase, z nichž některé se staly hity, např. Jednou mi fotr povídá nebo Na kolena.

Autoři: Petr Šabach, Ivan Hlas, Petr Jarchovský, Jan Hřebejk, Miroslav Hanuš
Režie: Peter Gábor
Scéna: Michal Syrový
Kostýmy: Alena Schäferová
Choreografie: Jaroslav Moravčík
Asistentka choreografa: Gabriela Klusáková
Hudební nastudování: Vlastimil Šmída
Korepetice: Miroslav Liška
Dramaturgie: Alice Olmová
Hrají: Tomasz Władysław Przybyla, Denis Kuboň, Bára Vidomská, Zdeněk Klusák, Tomáš Hába, Jolana Ferencová, Petr Sutorý, Lenka Waclawiecová, Jiří Krupica, Ondřej Frydrych, Vítězslav Kryške, Miloslav Čížek, Šárka Hrabalová, Miroslav Liška, Adéla Krulikovská, Petra Sklářová, Dominik Grácz, Kryštof Malec j.h., Eva Goldmannová j.h., Marie Anna Kupcová j.h., Gabriela Klusáková j.h., Marek Macej j.h., Michal Staś j.h., David Depta/Tomáš Chudoba

čtvrtek 2. 3. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky DH, ostatní - vstupné 590, 540, 490 Kč ** předprodej vstupenek od 21. 11.

čt

02. 3. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme