Vstupné: 150 Kč

Více: http://www.motani-photography.com/

Cestovatelská diashow Kateřiny & Miloše Motani

Jsme opět v Africe. Naše kroky jako první zamíří na místo, kde nás před lety lstivě a s nožem v ruce přepadli a okradli o drahou fototechniku a spoustu peněz. Ještě teď se při tom pomyšlení celí chvějeme.
Jaká bude naše nová africká cesta? Podaří se něco vypátrat? Co tady všechno zažijeme? Zlého, nebo dobrého? Podaří se nám usmířit s Afrikou? To na začátku naší několikáté africké cesty ještě nevíme.
Poté necháme Windhoek a jeho nebezpečnou chudinskou čtvrť Katururu za zády a vyrazíme dál do divočiny, kde naším hlavním cílem budou africká zvířata.
Budeme brouzdat africkou savanou a pozorovat hbité gepardy. Budou tak blízko, že ucítíme i jejich po běhu zrychlený dech. Poznáme, jaké to je, dívat se této nádherné flekaté dravé šelmě přímo do očí. V zátoce Walwis Bay podnikneme na kajaku velmi veselou plavbu. Okolo nás budou dovádět a cákat divocí lachtani i se svými mláďaty.
Vydáme se také do skalnaté oblasti Spitzkoppe, kde se v okolí nachází spousty drahokamů a polodrahokamů. Při večerním ohni obklopeni pouštním tichem ochutnáme nejen dobře propečené čerstvé hovězí maso, ale také pravou africkou divočinu, tedy maso z antilopy, velkého kudu i divokého prasete. Maso z oryxe nám chutná nejvíce. Na pobřeží polechtají náš mlsný jazýček plody moře. A šnekům na česneku se hned tak něco nevyrovná.
Naši dalekou a náročnou cestu opepří pestrobarevné krámky a nevšední setkání s domorodci. Přesvědčíme se, že dobrodružství na nás čeká opravdu za každým rohem i stromem.
Oblast Watterberg s červenými skalisky nás překvapí svou bohatou vegetací i spoustou nejrůznějších zvířat. Dobrodružství v Africe začíná totiž už v kempu. Opice obchází popelnice a stany. Také prasata, veverky i hbité mangusty vyráží za potravou. A těsně kolem nás leze všelijaký pěkný i nepěkný hmyz.
Obrovské safari nás pak čeká hlavně v národním parku Etosha, kde pobudeme několik dní. Zažijeme tady velkou sloní koupel, uvidíme plaché nosorožce, oryxe, antilopy, zebry i spousty žiraf. Jinak vyprahlá prašná krajina se u vodních napajedel promění ve skutečný zvířecí ráj. Vrcholem každého pořádného safari jsou samosebou velké šelmy, jen je v seschlé trávě objevit.
V namibském městě Opuvo se setkáme s různými zajímavými kmeny. S červeným kmenem Himba, pestrobarevnými Demba, ale i s kmenem Herero, jehož ženy ještě stále nosí široké bohaté sukně a podivné turbany ve tvaru kravských rohů.
Odvážíme se na vlastní pěst navštívit další chudinské čtvrti a budeme doufat, že se nám mezi domorodci už snad nic špatného nestane.

pondělí 20. 3. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 150 Kč ** předprodej vstupenek od 20. 2.

 

po

20. 3. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme