Divadlo a hudba

VYHOĎME HO Z KOLA VEN

Divadlo J. K. Tyla, Plzeň koupit vstupenku

Vstupné: 590, 540, 490 Kč

Více: https://www.djkt.eu/repertoar/vyhodme-ho-z-kola-ven

Taneční drama

Podle hry Dalea Wassermana Přelet nad kukaččím hnízdem. Obraz americké společnosti, v níž neústupné konvence vylučují individualitu a projevy osobní vůle, inspiroval mladého německého choreografa Dustina Kleina k volnému přepisu proslaveného díla do taneční podoby, a to se zkušenostmi, jichž nabyl při realizaci svých dřívějších prací pro stuttgarský a mnichovský balet nebo moskevské Divadlo Stanislavského. Intimita malé scény umožňuje choreografovi prohloubit psychologický obraz jednotlivých postav a dotknout se mravní esence slavného románu.

Jednou z ikon americké postmoderní literatury je Ken Elton Kesey, jehož román Vyhoďme ho z kola ven vynesl Formanovu filmu z roku 1975 s názvem Přelet nad kukaččím hnízdem pět Oscarů.

Libreto, choreografie a režie: Dustin Klein
Hudba: Simon Lovermann
Zvuky, vokály: Felix von Bredow
Scéna: Dustin Klein
Kostýmy: Louise Flanagan, Dustin Klein
Světelný design: Jakub Sloup
Projekce: Simon Lovermann, Dustin Klein
Asistent choreografie: Markéta Pospíšilová, Richard Ševčík
Asistent režie: Miroslav Hradil
Hrají: Richard Ševčík, Sara Aurora Antikainen, Mami Hagihara, Karel Audy, Joshua Lee/Justin Rimke, Ondřej Potužník, Gaëtan Pires/Mátyás Szilveszter Sántha, Mischa Alexander Hall, Shiori Nirasawa/Andronika Tarkošová, Kristýna Miškolciová/Afroditi Vasilakopoulou, Vittorio Borio/Thierry Lynn Jaquemet, Adéla Krandová/Holly Saw, Corinne Cox/Victoria Svetlana Roemer

úterý 21. 3. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky DH, ostatní - vstupné 590, 540, 490 Kč ** předprodej vstupenek od 20. 2.

 

út

21. 3. 2023

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme